Záchvaty kreativity

První náznak Vánoc..

12. listopadu 2016 v 15:43
Není na to ještě brzy? No, možná malinko.. Dříve jsem to tak vnímala. Vánoce začínaly adventem a nechápala jsem jakoukoliv výzdobu v obchodech ani o den dřív, natož pomalu už od září..
Jenže teď všechno prostě hrozně rychle utíká! :D Mám pocit, že jdu v pondělí večer spát a probouzím se v pátek. Stejně tak začne víkend, já sotva mrknu a už je zase pondělí.. Ani se nenaděju a začne další měsíc. Nebylo před chvílí ještě léto? Takže asi tak..

Mám pocit, že měsíc na Vánoce je strašně málo. Kdo to má všechno stihnout? Myslím tím nejen všechno chystat, ale hlavně taky si to pořádně vychutnat. :)
Proto mi to nedalo a už pomalu a nenápadně pašuju Vánoce do našeho příbytku.. :)

Adventní "věnec" 2015

28. listopadu 2015 v 10:40
Letošní "věnec" jsem pojala trochu po svém..

Na zrcadlo z Ikey (které je schované pod skleničkami ale má příhodně široký bílý okraj), jsem naskládala skleničky od svíček z Ikey (:D), do kterých jsem vyskládala naškubané vatové tampónky v kombinaci s papírovými kapesníčky a třpytivým gelem na vlasy.. (Zní to strašně, já vím :D).

Fialkové svíčky jsem oblepila třpytivou washi páskou a pak už jen stačilo kolem naaranžovat stříbrný řetěz na stromek a různé korálky a hvězdičky..

:)

My favorite quotes..

31. října 2015 v 9:11
V poslední době jsem si oblíbila několik takových citátů.. Mám je vložené v diáři, ale napadlo mě, že by vypadalo super pověsit si je na zeď a mít je tak pořád na očích. :)

Stačilo mít zatlučené dva hřebíky, mezi nimi natažený provázek a na něm několik kolíčků..

Vzala jsem kousek kartonu z nějaké staré krabice a rozřezala ho na menší čtverečky. Pak jsem si načárala na papírky citáty, aby to nebylo nudné, použila jsem různá písma i barvy (fix, stříbrný fix, gelovka..). Stačilo už jen přilepit papírek s citátem na kartonový čtvereček ozdobnou lepící páskou a zároveň tak vytvořit třpytivý rámeček.

Svítící hvězdičky jsou jen takový bonus. :D

A jaké jsou to citáty?

Polštářek - sovička

17. července 2015 v 9:08
Výsledek mé prokrastinace před státnicemi, kdy jsem sice věděla, že bych měla něco dělat, ale stále jsem si mohla říkat, že mám ještě dost času. :D
Sovičkový polštářek byl dárek pro kamarádku, která si ho přála..

Stojan na náramky

18. března 2015 v 9:51
Konečně jsem se dočkala svého objednaného krásného stojanu na naušnice. To ovšem znamenalo zlikvidovat můj starý pokus o stojan a vymyslet něco, kam dám náramky a naušnice, co se na nový stojan nehodí. Původně jsem si chtěla nějaké takové udělátko taky jen objednat, ale když jsem viděla, kolik za ten kousek čehosi chtějí, hodně rychle jsem si to rozmyslela. :D
Tak musela přijít na řadu opět moje "kreativita". Projela jsem ještě pár stránek, abych vybrala typ, který se mi líbí nejvíc a bude nejjednodušší na výrobu. Vzala jsem krabici od pizzy, role od kuchyňských utěrek, černou lepící tapetu z Lidlu, tavnou pistoli a pustila jsem se do díla.

Měl to být jen obyčejný stojan na náramky. Už jsem měla hotovo a uklizeno, ale když jsem viděla ten krásný nevyužitý prostor, úplně se mi tam zjevoval šuplíček, bez něj to prostě nebylo ono. Tak jsem znovu všechno vytáhla a pustila se ještě do výroby šuplíčku. :D

Z výsledku jsem nadšená. :) Jasně, není to dokonalé, s tavnou pistolí ještě tak extra dobře zacházet neumím, ale stejně bude stojánek na tmavém místě, což ty menší nedostatky schová a taky mu to tam neskutečně sluší. :)

Nalepovací "tabule" :)

20. února 2015 v 10:11
Ani nevím proč, ale už delší dobu toužím mít tabuli na kreslení, nechávání vzkazů a tak. Pořídila jsem si dokonce malinkou oboustrannou tabuli jak na křídy, tak na smazatelné fixy, ale je moc malá..
Pak mě ale osvítilo a vzpomněla jsem si na černou fólii z lidlu za pár korun, kterou jsem si dřív polepovala krabice, zkusila jsem ji popsat křídami a kupodivu to fungovalo přesně jako tabule. :D
Tak jsem ji nalepila na dveře, oblepila třpytivou lepící páskou a jak je vidět výše, povedlo se. :)

Stojan na náhrdelníky

19. února 2015 v 9:00
Neuvěřitelné, jaká nádhera může vzniknout z kusu kartonu.. Stačí ho jen správně vystřihnout, ohnout a svázat a krásný držák na náhrdelníky je na světě. :)

Škoda, že většina mé bižuterie na krk je moc dlouhá, přesto se těch pár kratších kousků na tomhle stojánku moc pěkně vyjímá. :)

Button letter

15. února 2015 v 19:09

Při bloumání po internetu mě zaujalo jedno krásné DIY - písmenka z knoflíků, která se vyšijí do kusu látky a buď se zarámují, nebo se z toho udělá povlak na polštářek. Vypadá to nádherně.. :)

Řekla jsem si, že tohle prostě musím vyrobit své nej kamarádce k blížícím se narozkám. :)

Nastal ovšem pvní kámen úrazu. Byla jsem naivní, když jsem si myslela, že knoflíky musí stát pár korun.. :D A hlavně bohužel i v té nejlepší galanterii byl jen dost chabý výběr. Musela jsem tedy přejít na plán B - korálky. :) Těch už je rozhodně větší výběr, jenže jsem narazila ještě na druhý kámen úrazu a tím byla barva. Tu, co jsem chtěla, jsem prostě nesehnala.. Musela jsem proto z praktických důvodů přejít na všudypřítomnou fialovou, které bylo dost a dokonce i spousta druhů, což jsem přesně chtěla. :)

Pak už jsem si jen vybrala písmenko, které jsem potřebovala, nakreslila jsem si návrh na papír (protože z mých virtuálních písem se mi žádné nezdálo dost dobré :D) a začala jsem přišívat.


Takhle to celé dopadlo:

Barevná klávesnice :)

13. ledna 2015 v 17:10

Moje klávesnice prošla menší proměnou a je teď poněkud cákle barevná, puntíkatá, srdíčkatá, hvězdičkatá... :D

Můžou za to samolepky na klávesnici z Rodinky za 3,- Kč. :)

Ještě jsem si na to nezvykla. Na klávesnici většinu času nekoukám ani když píšu, takže když mi na ni padne zrak, přijdu si na vteřinku úplně zdrogovaně. :D
Asi by to vypadalo líp na bílém podkladu, ale i tak se mi to líbí. Člověk by se měl obklopovat barvičkami, všechno je hned takové veselejší. :)

Vánoční likér

2. ledna 2015 v 14:29
Další malý dárek pro kamarádky - Vánoční likér v ozdobených skleněných lahvičkách s perníčkem :)


 
 

Reklama