Malaika radí

Zázračná maska na vlasy

11. srpna 2014 v 9:56
Svým vlasům nedopřávám žádnou extra péči. Je tedy pravda, že jsem si je už asi tak rok nežehlila, za tu dobu jsem je jen asi 2x vyfénovala a to je vše, ale jinak použiji jen šampón, kondicionér, občas masku a tím to pro mě končí.
Není divu, že především teď v létě moje vlásky vypadají katastrofálně..

Mám ale svůj recept na rychlé znovuoživení "mrtvých" vlasů - domácí masku ze surovin, které máme většinou běžně doma. :)

Když jsem masku použila poprvé, bylo to z čirého zoufalství. :D Nic jiného by mě asi nedonutilo napatlat si na hlavu skoro marinádu na maso.. :D Ale přineslo to své ovoce a já už na tuhle vlasovou kúru nedám dopustit. :)olivový olej
tekutý med
vejce

Všechny suroviny smícháme, napatláme na vlasy a necháme působit. Klidně pár hodin nebo i přes noc. Nakonec opatrně opláchneme. Opatrně znamená, že nesmíme použít horkou vodu, jinak se nám ve vlasech vejce uvaří, a ty kousky se potom odtamtud dolují velmi těžko.
Naposledy, co jsem masku dělala, jsem vajíčko vynechala a účinek byl taky velmi uspokojivý. :) Takže pro méně odvážné stačí jen olivový olej s medem. :)

Tip: Super je použít rozprašovač. Chce to ale udělat masku jen z olivového oleje s medem a ještě to mírně naředit teplou vodou. Potom musíme s rozprašovačem často třepat, aby se olej od vody neodděloval, ale je to asi nejideálnější způsob nanášení. :)

Nejlepších výsledků dosáhneme při působení přes noc. V tom případě si vlasy musíme šikovně zabalit do igeliťáku a pro jistotu ještě obalit polštář ručníkem nebo něčím, čemu nevadí, když se to olepí.

Upozorňuji, že celá tahle procedura je hrozné hatla patla, ale za ten výsledek to stojí. :)

Pryč s reklamou!

9. srpna 2014 v 9:19
Reklama na internetu mě neskutečně otravuje. Je všude, vyskakuje přes celou obrazovku, řve na mě po přejetí myší, odrazuje mě od poslouchání písniček na youtube, zaclání tady na blog.cz a tak dále..
Proto jsem se rozhodla překonat svou lenost a něco s tím udělat. Kupodivu to zabralo pár vteřin a byl pokoj! :)

A jaký že zázrak tohle dokázal? Taková šikovná aplikace - Adblock.

Když jsem si ho tenkrát stahovala, připadalo mi, že jsem snad jediná, kdo ho ještě nemá. Přitom nemít najednou všude reklamy byla taková úleva! Docela mě překvapuje, že ještě teď jsou lidé, co o tomhle zázraku neví. Pokud jste mezi nimi (a nebo o něm sice víte, ale jste líní si ho do prohlížeče přidávat), jděte do toho. :)

Stáhněte si ho třeba tady pro Mozillu, zde pro Chrome nebo tu pro Operu a rozlučte se s reklamou jednou pro vždy. :)

Vypnutí fb tlačítek na blogu

5. srpna 2014 v 23:28
Jakmile se mi na blogu objevila facebooková tlačítka, okamžitě jsem se začala vztekat, že tohle tady teda rozhodně nechci! :D Vytvořila jsem si do menu ikonku, že jsem proti spojování facebooku a blogu, která se dokonce šíří dál, což mě moc těší. :)
Pak jsem ale náhodou zjistila, že tahle fb tlačítka se dají vypnout! Juchů :D

Pro ty, komu "like button" na blogu vadí, přidávám jednoduchý návod, jak z blogu fb tlačítka odstranit:

Nastavení → Výpis článků → nezobrazovat tlačítko "Líbí se mi"


Jak šetřit?

21. července 2014 v 18:49
Mít peníze v bance nebo doma pod polštářem? To je dost těžká otázka. Vzhledem k tomu, že mi v práci začali dávat výplatu v hotovosti, praktikuji momentálně oba dva způsoby. :D
Hrozně se mi líbí ty sklenice plné dolarů s nápisy jako tattoo, holiday, concerts, atd. Úžasná dekorace. Jenže mít někde vystavenou sklenici mi přijde poněkud nebezpečné. Myslím, že by se pak našlo několik skřítků, znáte to..

Mám na to své vlastní způsoby a tady jsou:


Náhradou zmiňované sklenice je mi obyčejná klasická obálka. Mám v ní jen papírové bankovky nebo stravenky a kromě toho, že jsou v obálce, jsou ještě v takové fólii, jen pro jistotu, co kdyby to třeba navlhlo nebo něco..
Dlouho jsem přemýšlela, jak obálku nadepsat..
Nakonec jsem vymyslela dle mého ten nejlepší a nejobecnější název.


Na drobné mám speciální systém, na který mě přivedl kamarád. Vyhradila jsem si takovou malou krabičku a tam si schovávám lesklé mince (jen deseti, dvaceti a padesátikorunové). Jakmile se dostanu k lesklé minci, nesmím ji prostě utratit. Není moc snadné na takovou narazit. Zatím ke mně doputovala jen jedna jediná doopravdy novotou zářící dvacka z roku 2014 (a jsem na ni náležitě pyšná :D), takže mi stačí, když jsou holky alespoň trochu lesklé. Aby se mi krabička plnila rychleji, měním si drobáky i v práci, když se mi tam v kase nějaká ta lesklá potvůrka náhodou objeví.

Krabička je tak malinká, že se dá snadno schovat, stejně jako obálka..

Jak přežít noční směnu na recepci

18. července 2014 v 2:44
Noční směny jsou pro mě celý červenec naprosto běžná věc, trávím v hotelu pomalu víc času jak doma, navíc když už jsem konečně doma, tak většinu svého volného času prospím.. Ale to je jedno, stěžovat si můžu jinde. :D
Teď bych tu ráda vypsala nějaké ty rady a tipy, jak to ve zdraví přežít. Pochopitelně z vlastní zkušenosti. :)

1) Nejdřív povinnosti, potom "zábava"
Pokud to jde, je nejlepší udělat všechnu nevyhnutelnou práci co nejdřív. Čím dřív splním své povinnosti, tím dřív budu mít klid. Práci u které je nutné přemýšlet, není dobré nechávat na poslední chvíli, kdy už je mozek unavený a volá po spánku. Nudná práce zase krásně uspává, proto se ji vždy snažím stihnout, než na mě přijde usínací krize.
Zkrátka to chce udělat vše, co se dá a potom se věnovat příjemnějším věcem. :)

2) Jak jíst?
Je rozdíl mezi tím mít jednu noční směnu za čas, několik nočních směn za sebou nebo dokonce střídání denních i nočních směn těsně za sebou.
V prvním případě se v noci příliš nepřejídám, protože budu chtít co nejdříve přejít na svůj běžný denní režim. Připravím si tedy nějaké lehčí studené jídlo jako například těstovinový salát. Dobré je mít něco, co můžu v průběhu noci pochrupkávat, třeba nakrájenou zeleninu, ovoce, kousky sýra, olivy, přikusovat nějaké pečivo.
Pokud mě čeká několik nočních směn za sebou, přecházím na obrácený režim. V tomto případě v noci jím jako za běžného dne, protože se předpokládá, že celý den prospím a potom se situace bude opakovat.
Když se střídá denní a noční směna, mám pokaždé organismus tak rozhozený, že je dle mého úplně jedno, co a kdy zdlábnu. :D Snažím se tedy jíst spíš nějaká lehčí jídla na noční a něco pořádnějšího na denní, hlavně se ale nepřejídat před spaním. Ať už se chystám jít spát ráno nebo večer, dodržuji pravidlo poslední jídlo 2-4 hodiny před předpokládaným spánkem.

Tip: Abych v noci příliš neusínala, žvýkám žvýkačky nebo cumlám nějaké větrové bonbóny, opravdu to docela pomáhá. :)

A co je nejlepší pít? Mně se nejvíce osvědčila voda s citrónem. Je to osvěžující nápoj, který člověka během noci alespoň malinko probírá. Kafe je samozřejmě taky vítáno. Když je zima, je výborný i čaj.

Tip: Nedávno jsem si v lidlu koupila mátový sirup na výrobu koktejlů. Naprosto skvělá věc je přidat ho do citrónové vody. :)

3) Spánek
Někdy se mi poštěstí a můžu se v práci i vyspat. Záleží na možnostech a psychické odolnosti. Mám docela problém usnout s pocitem, že může kdykoliv někdo přijít nebo se něco stát a já bych měla být ve střehu. Ale někdy není zbytí (když mám na druhý den plány například.) Takže to si pak z křesílek v recepci půjčím polštáře a vyskládám si je v kanceláři za recepcí. Je z toho celkem pohodlná postýlka, musím je ale včas vrátit.
Když jsem hodně vyřízená, ale na "hlubší spánek" se necítím, pomůže i krátký spánek vsedě.

Tip: Při spaní vsedě je nejlepší opřít se zády. Přisunout třeba židli ke zdi a opřít si hlavu. Pokud si totiž složíme hlavu na ruce, hrozí otlačeniny na obličeji. Nejlepší je mít tam obtisknutou klávesnici, i to se může stát.. (kolegyně vyprávěla) :D

Co na akné? Bobkový list!

17. června 2014 v 9:55
Kdo jste o zázračném bobkovém listu ještě nikdy neslyšeli a trápí vás akné, máte šťastný den. Tohle vám totiž změní život! :)

Už je to téměř rok, co jsem vysadila antikoncepci a tím se spustilo to obávané zlo - akné. Ze začátku se s tím nedalo dělat nic, šlo o hormonální změnu a na to mohl pomoci jedině čas, ale po určité době už si začínáte říkat, jestli je to normální, jestli už by se to konečně nemělo zlepšit.
Za ten rok jsem zkoušela spoustu přípravků, snažila jsem se především o pomoc těch přírodních, protože jsem nechtěla vyhánět zlo ještě větším zlem (proto ani žádná kožní a jejich antibiotika).
Co si budeme povídat, vyzkoušela jsem i takové šilenosti jako peroxid vodíku, živá a mrtvá voda, koloidní stříbro, které mě strašilo, že po něm zmodrám a různé bylinky na celkové pročištění těla. Věřte nebo ne, ono to vážně pomáhalo, ale akné mě to bohužel nezbavilo..
Před týdnem jsem ale narazila na nový nápad - bobkový list. Slečna o něm psala v jakési diskuzi, kam jsem zabloudila. Byla z toho úplně nadšená a každý, kdo tenhle zázrak podle jejího receptu vyzkoušel, si to nemohl vynachválit.
Jasně, říkala jsem si, to už tu bylo tolikrát.. Ovšem pytlík bobkového listu stojí kolem 5 Kč, navíc doma ho máme vždycky, takže od vyzkoušení mě dělilo jen pár kroků do kuchyně.


Recept je snadný:

- několik lístků bobkového listu se zalije vroucí vodou (z konvice) a na vařiči se nechá ještě 5-10 minut vařit. Vlastně u toho člověk nemusí ani stát (jen na to nesmí zapomenout :D). Je to vážně rychlovka.
- necháme vystydnout, alespoň do té míry, abychom se neopařili
- potíráme postižená místa vatovým taponkem namočeným v odvaru

Rozdíl je vidět už druhý den!


Ze začátku jsem si vařila každý den nový odvar s tím, že to bude určitě lepší. Později jsem zkusila udělat větší várku do zásoby (radši ne moc dopředu, maximálně tak na 2-3 dny) a funguje to pořád.

Tip: Část odvaru jsem si přelila do malinké lahvičky s rozprašovačem a během dne si několikrát přestříkám čistou pleť a nechám vstřebat. Je to super vychytávka. :)

Jinak tedy hned po vyčištění vypadala pleť malinko podrážděně, pupínky mi zčervenaly a ani jsem nevěřila, že to něčemu pomůže. Ale druhý den jsem se nestačila divit. Opravdu byl jasně vidět rozdíl. Odvar používám už týden a i přítel si všiml, že se mi to neuvěřitelně zlepšilo a že jsem den ode dne krásnější. :D

Tohle je největší pokrok, za celý rok mého boje. Poprvé za tu dobu vidím naději, že se toho snad vážně zbavím.
 
 

Reklama