Srpen 2015

Kdybyste si mohli přát úplně cokoliv na světě..

15. srpna 2015 v 11:18 Malaika hatia

..a věděli, že se to jednoho dne nějakým způsobem vyplní, jak byste s tím naložili?


Je zvláštní, jak po pochopení určitých věcí může tak jednoduchá otázka člověka potrápit. V poslední době jsem se o tyto věci zajímala, viděla jsem nějaký dokument, dokonce přečetla i knihu. Na toto téma toho bylo napsáno i natočeno opravdu hodně, ale věřím, že přincip je všude stejný, stačí si jen vybrat.

Já jsem si konkrétně přečetla knihu Jak si správně přát, kterou napsal Pierre Franckh. Kniha má být nějaký takový návod, jak si správně přát, aby se nám přání vyplnila. Ona se totiž plní. Neustále. Bohužel i ve špatném smyslu, pokud je špatně formulujeme. A to si ani nemusíme pořádně uvědomit..

Od přečtení této knihy si dávám moc dobrý pozor na své myšlenky. :)

Líbilo se mi, že kniha není žádný strohý návod. Je to vlastně vyprávění o objevení tohoto návodu. Je protkaná příběhy ze života. Při čtení jsem si sama v hlavě vytvářela svůj vlastní postup a žasla nad splněnými přáními autora. Pravda, občas jsem si říkala, že to musí být i trochu přikrášlené. I když na druhou stranu.. možná taky nemusí. :)
Tohle plus je však zároveň i mínusem, protože kniha slibuje návod, kapitoly jsou označeny jako 1. pravidlo, 2. pravidlo, atd., ale jednotlivá pravidla se musí vyčíst pomalu mezi řádky. Žádné z pravidel není jednoduché, ke každému se vztahuje dost vysvětlování. Přesto se pokusím něco málo sem vypsat, třeba to někoho navnadí, pošle to dál, všem se nám budou plnit přání, všichni budeme šťastní a na světě bude krásně. :D


Abych se v tom později lépe vyznala, vytvořila jsem si takové malé shrnutí, na které když se podívám, vybaví se mi vše potřebné. Stejně si ale nemůžu pomoct a musím knihu doporučit. :) Tam je totiž úplně všechno a pořádně vysvětleno.

Osvěžující letní salát z překvapivých surovin

6. srpna 2015 v 12:09 Saláty
Doslechla jsem se, že meloun je výborný s balkánským sýrem. Nejdříve jsem se bála to vyzkoušet, ale už po prvním soustu se všechny obavy rozplynuly. Opravdu je to snad nejlepší způsob, jak jíst meloun! :D

Tento nečekaný objev mě dovedl k dalšímu experimentování a tak vznikl tento jednoduchý a přesto dokonalý, super osvěžující a vynikající salát skvěle se hodící do současných letních veder:
  • vodní meloun
  • vařená červená řepa
  • balkánský sýr
  • černé olivy
  • čerstvá bazalka, sůl, pepř
  • ocet balzamiko

Meloun jsem nakrájela na větší kostičky, řepu na menší, balkán tak porůznu, stejně se sám porozpadá.. Lehce osolit, opepřit, celé jsem to zakápla balzamikem, posypala nakrájenými olivami a natrhanou čerstvou bazalkou..
A to je celé kouzlo. :)

Tip: Neodsuzujte tu neobyklou kombinaci, dokud ji neochutnáte, stojí to za to! :)