Červen 2015

Otitulovaná :)

10. června 2015 v 11:51 Výkřiky do tmy
I když tomu pořád nemůžu uvěřit, stále mi to ještě nedochází a vůbec se tak necítím, mám titul! :D Od včerejška je ze mě Bc. Nejlepší na tom všem je ten divný pocit, že vlastně nemusím nic dělat. Najednou nemusím mít výčitky, když se jen tak poflakuji u seriálu nebo dělám jiné naprosto neužitečné věci. Taky můžu vyhodit všechno učení, to bude najednou všude místa.. :D

Spousta lidí tvrdí, že by raději třikrát maturovali, než jednou dělali státnice. Já bych si naopak maturitu nechtěla zopakovat ani za nic. Zato státnice byly nakonec strašně fajn. :)

Znovu jsem se přesvědčila o tom, že všechno se děje z nějakého důvodu. Byly nám přiděleny dvě komise. Jedna sestavena z lidí, kteří nás učili. Logicky se potom člověk připraví hlavně na ty určité předměty. Navíc na přednáškách každý z nich sem tam prohodil nějakou otázku, která by se u státnic mohla objevit. Druhá komise byla sestavena z lidí, které buď vůbec neznáme, nebo je sice známe, ale raději bychom je ani nepoznali. :D Samí drsní a obávaní vyučující, kteří ani neučí předměty z našich státnicových okruhů. Podle zkušeností z předchozích let je možné u této slavné komise vyletět i z obhajoby bakalářky, která měla posudek za jedna. Dokážou se vysmát celé té roční náročné práci na bakalářce a ještě z autora udělat pitomce, o zkoušce jako takové ani nemluvě.
Asi nemusím ani říkat, o kterou komisi jsem každou noc před spaním úpěnlivě prosila. A možná ani nemusím psát, jakou jsem nakonec dostala.. Ovšem že tu druhou. :D
Tahle zpráva mě úplně rozhodila. Do té doby jsem měla ze všeho relativně dobrý pocit, docela jsem se i těšila, ale jakmile vyvěsili rozpis, kdo ke komu půjde, polila mě hrůza a skoro jsem to nemohla rozdýchat. Najednou se mi ani do učení nechtělo, zdálo se mi to zbytečné. Brala jsem to tak, že se tam půjdu akorát ztrapnit. Byla jsem strašně naštvaná.. Bylo těžké se znovu uklidnit a najít na tom něco pozitivního. To se mi vlastně ani nepodařilo, jen jsem se s tím za pár dní celkem smířila a mohla normálně fungovat dál.
Nakonec si ale myslím, že mi přidělení téhle komise jedině prospělo. Pochybuji, že bych se jinak tolik učila a brala to tak vážně. Nehledě na to, že nakonec tahle strašidelná komise byla úplně světová! :)