Květen 2015

Aliexpress - šperky

26. května 2015 v 10:03 "Recenze"
Už je to sice nějaká ta chvilka, co jsem propadla nakupovací mánii levných blbinek. Všechny balíčky už mám dávno doma a teď si dávám pohov. Udělala jsem si ale pěknou zásobu šperků. :)
Kdyby se chtěl někdo inspirovat, tady jsou:

SRDCE NA KRK
----------------------------
Cena: 0,88 USD/ks
Koupeno ZDE.

Prodejce zboží odeslal 28.2.2015 a ke mně dorazilo 23.3.2015.

Srdíčko vypadá moc pěkně a docela i odolně. Jedno už jsem věnovala jako dárek a druhé si nechávám. :)


SOVIČKA
---------------------
Cena: 0,56 USD
Koupeno ZDE.

Prodejce zboží odeslal 28.2.2015 a ke mně dorazilo 23.3.2015.

Lemon meringue cupcakes

19. května 2015 v 13:26 Sladká pokušení
(Na 12 cupcaků)
Korpus:
-----------------
hrnek (cca 300 ml) ovesných vloček
1 bílek
1-2 lžíce medu
1-2 lžíce oleje

Náplň:
-----------------
1/2 hrnku cukru
1/2 hrnku kukuřičného škrobu
1 a 1/2 hrnku vody
1/2 hrnku šťávy z citronu + vody
3 žloutky
60 g másla

Sněhová čepička:
--------------------------------
2 bílky
1/2 hrnku cukru nebo medu


Nejprve si rozmixujeme vločky na jemnou (nebo hrubší podle chuti a nálady) mouku, přidáme k nim bílek, med a olej a vypracujeme tužší, ale nejlépe nerozpadající se těsto. To namačkáme na dno formiček a kousek necháme vyběhnout i na okraj.
Tento základ se peče v troubě na 200°C cca 5-10 minut.
(Jakmile začne hnědnout, už je skoro pozdě - rychle vyndat! :D)

Náplň je jednoduchá, do hrnce vysypeme škrob s cukrem a postupně za stálého míchání přiléváme vodu a citronovou šťávu (tu vymačkáme z citronu do hrnečku a ten dolijeme vodou, aby to nakonec dalo 1/2 hrnku). Vaříme do zhoustnutí, poté odstavíme a vmícháme žloutky a máslo. Lijeme, nebo spíš díky pudinkové konzistenci klademe, na vychladnuté vločkové těsto do formiček.
Dáme znovu do trouby, tentokrát na 10 minut.
Mezitím vyšleháme ze zbylých dvou bílků tuhý sníh a vmícháme do něj cukr moučku, nebo ohřátý, ale ne převařený! med. Napatláme navrch formiček a pečeme dalších cca 10 minut do zezlátnutí, ale raději hlídáme, aby bílky příliš nezhnědly.
Necháme vychladnout a opatrně z formiček vyjmeme.Nejlepší a nejzdravější domácí zmrzlina na světě!

15. května 2015 v 14:32 Sladká pokušení
Právě jsem ji vyzkoušela na vlastní chuťové buňky a nemůžu tomu uvěřit! Je to vážně dokonalá, rychlá, super ultra jednoduchá zmrzka, jejíž základ se skládá jen z jedné jediné suroviny! Zní to neuvěřitelně, ale je to vážně tak.

Recept jsem splašila TADY.

Na obrázku můžete vidět výsledek mého pokusu →

Nakrájela jsem dva banány na kolečka a nechala přes noc na mrazáku. Druhý den je stačilo jen rozmixovat (dobře, byl to trochu porod, ale nakonec to ani netrvalo tak dlouho, jak se ze začátku zdálo :D). Do vzniklé kašičky jsem přidala asi tak lžíci arašídového másla a dala znovu na mrazák. Ovšem zde (oproti původnímu receptu) musím říct, že by zmrzlina byla k jídlu klidně okamžitě. Nebyla vůbec tak tekutá, jak jsem z popisu receptu čekala. :)

Zmrzlina má konzistenci, o kterou jsem se mockrát marně snažila. Není to žádná kostka ledu, výborně se nabírá a ta chuť! V létě ji rozhodně dělám ve velkém a nejlépe všechny možné kombinace příchutí, co jdou vymyslet! :D

28 denní očistný program

6. května 2015 v 11:36 "Recenze"
Tento detox vymyslela paní Mačingová už před nějakou dobou. V mém okolí to začalo být moderní právě nedávno. Z různých stran se na mě hrnuly ohlasy a já si říkala, že něco takového by mi vážně bodlo, ale vůle nějak chyběla. Když do toho ale šla i jedna z mých nej kámošek spolu s maminkou, docela mě to nahlodalo. Počkala jsem si na jejich výsledky a nestačila jsem se divit. :)
Rozhodla jsem se, že do toho prostě musím jít a abych v tom nebyla sama, dokopala jsem taky svou maminku. Ve dvou se to lépe táhne. Mamka byla ze začátku docela skeptická, ale s postupem času se cítila lépe a dokonce si i tenhle způsob stravování oblíbila a já taky. Určitě se budeme podobně stravovat i nadále.


A o co vlastně jde? Tento detox trvá čtyři týdny. Tělo by se během něj mělo očistit od všeho špatného, co se v něm za ty roky nahromadilo. Tím pádem se zlepší zdravotní stav, pleť a samozřejmě i váha, ale to je prý jen vedlejší účinek.
Po dobu detoxu se nepije alkohol, aby se očistila i játra. Opravdu to není žádná dieta. Nešetří se olejem ani sladkým medem. Celé je to jen o tom, nezatěžovat tělo zbytečně jídlem, které nepotřebuje a dokonce mu třeba i škodí.
V jídelníčku jsou psaná jen tři jídla denně, ale vždy se může dát k svačince buď zbytek snídaně či oběda, ale také třeba mandle, sušené švestky, jogurt s ořechy a medem nebo zelenina. Záleží trochu i na krevních skupinách. Například se podle toho rozlišuje, jestli je vhodné pít kávu. My svou skupinu bohužel nevíme, tak jsme raději kávu vyřadily až dokud nebyla v jídelníčku uvedena. :)

Jak probíhal první týden
První týden byl ve znamení nekonečného strouhání, krájení a vaření. Každý den je totiž k snídani strouhaná mrkev s jablkem, ořechy, rozinkami, medem a skořicí. Představte si celý týden každý den strouhat mrkev a jablko pro dva lidi a ten bordel všude kolem. :D Navíc já mám ráda pestrost, takže celý týden stejné jídlo pro mě bylo docela utrpení. Ale překvapilo mě, jak je tahle snídaně dobrá a sytá. :)
Kromě toho je jídelníček plný zeleniny (červená řepa, brokolice, mrkev, cuketa, fazolové lusky) a aby se do těla doplnily nějaké ty bílkoviny, je k ní většinou buď sýr nebo vařené vajíčko.
Po celý detox se doporučuje pít 3-4 litry vody denně. První týden bylo snad nejtěžší to dodržet, byl to hrozný nezvyk.
Další nezvyk byl nedat si ráno k snídani kafíčko. Ale po pár dnech nám už ani nechybělo. :)