Listopad 2014

Perníková chaloupka

30. listopadu 2014 v 18:14 Záchvaty kreativity
K svátku jsem od svých drahých kamarádů dostala díly na nazdobení a složení perníkové chaloupky. :D Hned druhý den jsem se pustila do díla (protože samozřejmě je to mnohem větší zábava než učení a psaní bakalářky..) a takhle to dopadlo:

Nezdá se to, ale dalo mi to docela zabrat. Hlavně to lepení dílů k sobě, když to vůbec nechtělo držet. Nakonec jsem si poradila, celou chaloubku jsem obložila skleničkami (než poleva ztuhla) a povedlo se. :)

Mimochodem takhle vypadá chaloupka podle předlohy:

Havlíkův přírodní zázrak

15. listopadu 2014 v 1:28 "Recenze"
Mám tak úžasného chlapa, že na mě myslí, kudy chodí. Tentokrát šel kolem jedné takové pěkné výlohy a přinesl mi zázračnou mastičku. Prostě jen tak, protože by mi mohla pomoct.. :)

I když mám pleť asi tak milionkrát lepší než celý ten rok po vysazení antikoncepce, pořád není bez chybičky a občas mě trápí různé nedokonalosti. Tahle kouzelná mastička vypadá docela nadějně. :)

Moc se mi líbí zabalení v krásné taštičce s mašličkou, ale nejlepší je obálka s nápisem "Jsi krásná" a vysvětlením, že si ten nápis mám dát někam na oči a několikrát denně si ho číst. Mám ho vystaveý na zrcadle a vždycky, když se do něj podívám a zároveň si přečtu nápis, je to prostě takové pěkné, milé.. :)

Ale teď už k samotné mastičce. Jedná se o všestrannou mast ze samých přírodních bio složek. Přesné složení není těžké najít, jsou tam různé oleje, vitamíny, zinek, propolis...
Barva připomíná med nebo celkově takové ty včelí produkty. Konzistence je lehce kašovitá.

Zajímavá je na téhle masti právě její všestrannost. Dá se použít opravdu na cokoliv. Já jsem ji zatím vyzkoušela na opar, rozpraskané rty, pupínky, strupy po takových těch ošklivých bolácích, co se mi zase nějak vyrojili, záděry a jizvy po akné.
Musím říct, že na všechno, co jsem tu vyjmenovala, mastička zabrala. Krásně urychlila hojení, zmírnila bolest nebo takové ty nepříjemné pocity a kůži zvláčnila. Je to prostě vážně zázrak. :)
Je tu ale ještě jedna neobvyklost - mastička se dá i jíst! :D To mě teda docela překvapilo. Tak se dostanou všechny léčivé látky a vitamíny přímo do těla. Úžasné! :)
Chutná trochu zvláštně, ale po chvilce jsem si tu chuť dokonce přímo zamilovala. Připomíná něco jako sladké oříšky s vůni medu, těžko popsat.

Tenhle přírodní zázrak není zrovna levná záležitost.
10 ml stojí 199,- Kč (nejmenší balení).

Řekla bych ale, že to za to rozhodně stojí. :)