Vážně jsem tam byla? Nezdálo se mi to? :D

27. srpna 2014 v 1:51 |  Výkřiky do tmy
Když tu teď sedím navrstvená jak cibule a navrch svetr, zdá se mi to jako sen. Ale vážně jsem tam byla. Poprvé ve svém vysněném Řecku.. :)
Vybrali jsme si sice zrovna to nejmrtvější místo, co šlo, ale to vůbec nevadí. Byl tam krásný klídek, pohodička, prázdné pláže, hotelový bazén jsme měli skoro jen pro sebe, co víc si přát. :D


Na pláži jsme si vybrali místečko přímo mezi dvěma skupinami lehátek. Měli jsme své karimatky, takže jsme lehátko nepotřebovali a měli jsme krásné soukromí. :) Pláž se zaplnila jen o víkendu, kdy se tam nahrnuli místní, ale i tak jsme měli klidné místečko.


Areál hotelu byl moc pěkný. Hotel měl tvar takového jakéhosi "U", uprostřed byla malá zahrada, skrz kterou vedl chodníček až k bazénu.


Chodníček k bazénu byl orámovaný alejí granátovníků. Jablka ještě bohužel nebyla zralá, zato jsme ale cestou na pláž pravidelně oškubávali fíkovník. :D Poprvé v životě jsem ochutnala čerstvý fík a zamilovala jsem se. :)


Kolem hotelu byly vyvěšené cedule s žádostí, aby se jezdilo pomalu a dávalo pozor na kočky. Slyšeli jsme, že Řecko je plné koček, ale za celou dobu jsme viděli jen tohohle jednoho tygříka.. :D Rád se procházel i u nás kolem bazénu, ale přes den vždycky vegetil někde poblíž hotelu v té pustině.


Hlady ani žízní jsme netrpěli. Švédské stoly se pokaždé přímo prohýbaly, jídlo bylo tak výborné, že mám teď problém se nacpat do většiny mých oblíbených věcí. :D Ale stálo to za to. Přece se nebudu na dovolené omezovat, ne? :D


Barmani byli moc šikovní, sice stejný koktejl měl pokaždé jinou barvu a složení, ale to neva. Nám bylo stejně jedno, co v tom je. :D Nejlepší byl hotelový speciál, kdy se do skleničky nalilo asi pět různých druhů alkoholu, přidalo se trochu od všeho nealka, co tam měli, nasypal se led a zamíchalo se to. :D
Já jsem si tedy zamilovala místní specialitu - ouzo. Podle toho, co jsem slyšela, ho člověk musí buď milovat nebo nenávidět. Můj milý se po tom chudák málem pozvracel. :D Ale já si pomlaskávala.. Miluju pendrek i hašlerky, tak proč by mi to nemělo chutnat? :) Se spritem to byl úplně dokonalý osvěžující drink. :)

Byla to krásná dovolená. Úžasně jsem se tam zrelaxovala, trochu opálila, co víc si přát? :) Většinu času jsme se poflakovali na pláži nebo u bazénu, ale pár výletů jsme si taky udělali.
Prošli jsme se například do vedlejšího "města" Kolymbie, kde jsme našli jen jeden supermarket (dál už jsme neměli sílu jít :D). Ta cesta byla fakt za trest. V největším vedru v žabkách jít po těch jejich "cestách", kde se každou chvíli brodí pískem, šutrama nebo po trávníčku nějakého luxusního hotelu, odkud se divím, že nás nikdo nevyhnal.. :D Ale zážitek to byl. :D
Z fakultativních výletů jsme si vybrali projížďku koupací lodí, která nás vezla postupně do čím dál krásnější a kýčovitější vody a viděli jsme ostrov a některá významnější místa zase trochu z jiného úhlu. :)
A taky jsme se svezli místním mini vláčkem do nejbližší vesnice, kde jsme se trochu prošli a něco málo nakoupili. :)

Splnila jsem si spoustu svých snů, procházky po pláži, noční koupání v bazénu i v moři, procházky při východu slunce, cestovala jsem do budoucnosti a minulosti (sice jen o hodinu, ale i to se počítá :)), přečetla jsem zajímavou knihu (Inferno Dana Browna) a spousta dalšího.. :)

Už teď se mi stýská. Dokonce jsem vyšťourala hudbu, co nám tam pravidelně hrála při večeřích (a po pár dnech už nám lezla na mozek) a nostalgicky si ji občas pouštím. :D
Na závěr přidávám pár svých "uměleckých" vzpomínkových fotek:

Cestou do Kolymbie..

Východ slunce nad mořem

Výhled z koupací loďky

Akropolis v Lindosu

Krásná přímo bazénově tyrkysová voda kdesi poblíž Lindosu

Zátiší s lavičkou focené za jízdy z mini vláčku

Občas byly i menší vlny

Moje nejvíc nejoblíbenější fotka :)

Výtvor mého milovaného :D

A tohle mi našel na pláži.. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 27. srpna 2014 v 10:30 | Reagovat

Ta písnička se snad hraje úplně všude.. fakt už mi  toho taky kapká na maják. Ale je to fakt, ve chvilce nostalgie.. =D
Jinak fotky jsou náádherné! Jsi šikovná fotografka ;) A tvůj milý je zřejmě velmi kreativní tvor =D.
S koktejly jsme to měly stejně, vždycky tam vrznul tolik, kolik mu přišlo pod ruku, ale kdo by si stěžovat, když je to zadarmo =D.
A pokud jste chtěli vidět toulavky, tak jste měli jít do města, tak jich bylo mraky a koťat nepočítaně. Jen u hotelu jsme měly 3 =).

2 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 27. srpna 2014 v 15:17 | Reagovat

[1]: Vždycky mi to přišlo takový groteskní takováhle hudba a do toho se všichni cpou, co se do nich vejde. :D
Děkuji. :-D Kdo si hraje, nezlobí. :-D
No jo, tak do té naší pustiny nezabloudí ani kočka, to už je špatný. :D Ale co, ten tygřík byl taky pěknej, navíc do bazénu chodili pít v noci netopýrci a ve dne vosy, takže jsme o zvířectvo neměli nouzi.. :D

3 monbella monbella | Web | 29. srpna 2014 v 13:17 | Reagovat

Krása, je vidět, že jste si to užili a je supr, že sis i ta přání splila :-)

4 Liitokala Liitokala | Web | 29. srpna 2014 v 15:42 | Reagovat

Hm, na fotkách to vypadá nádherně :-)
Jak já bych si dala koktejl... :-D  8-O  :-!

5 World by Jane World by Jane | Web | 29. srpna 2014 v 20:12 | Reagovat

Krásné fotky, mám chuť na ten koktejl :)

6 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 29. srpna 2014 v 22:27 | Reagovat

[3]: Byla to nádhera a užili jsme si to rozhodně. :-D

[4]: Vždyť si můžeš dávat nealko koktejlů, co hrdlo ráčí. :-D

[5]: Díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama