Červen 2014

Kerli - Chemical

30. června 2014 v 11:25 MUSIC ♫

Po dlouhé době přidávám písničku, která mi bere dech.. :)

Co na srdci, to na blogu...

30. června 2014 v 11:00 Malaika hatia
I já mívám taková období. I když jsem se milionkrát dušovala, že se vyhnu takovému tomu vylévání srdíčka. Celkově jsem velmi nerada, když je o mně na internetu k nalezení příliš informací. Stačí, jakou spoušť jsem nadělala v pubertě.. Většinu se mi podařilo postupně odstranit, ale kdo ví, co by se ještě všechno dalo vyšťourat..

Tento blog měl být původně striktně anonymní. Plný povídek, kterých jsem od té doby napsala.. vlastně jen jednu. :D Vymyslela jsem kvůli němu úplně novou přezdívku, která nemá s těmi ostatními vůbec nic společného. No dobrá, trochu společného s nimi má, ale to už by chtělo větší úsilí, aby tu souvislost někdo viděl..

Jak je vidět, od původního záměru jsem naštěstí ustoupila a blog se velmi rychle změnil v něco úplně jiného a mnohem užitečnějšího. Ze začátku sloužil jen k mému občasnému vykecávání, ukládání výtvorů, fotek, povídek, receptů, a dalších kravinek.
Do toho mě však přepadlo několik větších životních změn a najednou jsem se ocitla ve vztahu na dálku, zamilovaná až po uši, přesvědčená, že jsem potkala svou osudovou životní lásku a odhodlaná vydržet celý rok čekat. Dát tak sílu všem, kdo se v podobné situaci ocitnou. Cítila jsem se důležitě. I když nejnavštěvovanější článek byl jen ten s citáty o vztahu na dálku. I když sem zabloudilo jen velmi málo lidí se stejným osudem, přesto jsem měla pocit, že dělám něco užitečného a úžasného. Naplňovalo mě to. Byl to nejdlouhodobější "osobní projekt", na jakém jsem kdy pracovala. Nemohla jsme se dočkat, až tu po roce přibyde ten všemi očekáváný článek o našem láskyplném shledání..
Nepovedlo se. A já se musela kromě svého vnitřního boje smířit také s tím, že to nejzajímavější, co na tomto blogu bylo, najednou neexistuje.

Teď jsem jen obyčejná holka v obyčejném vztahu. Ještě ke všemu v dokonalém vztahu, kterého si ale kvůli předchozímu zklamání vlastně ani pořádně neváží.

Prázdninový "to do" list

28. června 2014 v 14:33 Before I die
Stále mi tu postupně přibývají články s různými dlouhodobými sny. Většina z nich je tak dlouhodobá, až pochybuju, že se jejich splnění vůbec kdy dožiju. :D
Proto jsem se rozhodla vytvořit speciální prázdninové sny, které bych si ráda splnila v následujících měsících:

Noční procházka po pláži, taková romantika..


Ochutnat co nejvíc příchutí Tapi Tea.
Je to poněkud drahá záležitost, ale člověk si musí občas dělat radost. :)


Romantičtější než noční procházka po pláži může být už jedině noční koupání..
Mám splněno noční koupání naostro ve čtyřech v zahradním bazénu.. :D Potom taky noční koupání v hotelovém bazénu a noční koupání v moři! :)Když už si konečně splním svůj sen - navštívit Řecko, musím rozhodně ochutnat tyto tři pokrmy..
Všechny tři pokrmy mi velice chutnaly :)

Volvo dort :)

21. června 2014 v 16:38 Záchvaty kreativity
To jsem jednou takhle zcela neuváženě plácla něco o volvo dortu, který bych mohla teoreticky udělat k narozeninám svému miláčkovi - milovníkovi volva..
Myslela jsem si, že narozeniny máme vyřešené tou romantickou večeří, kterou jsem připravila spolu s fondue, masáží a hmotnými dárky a dortu se tak vyhnu, ale ne.

Tak jsem poslední dva dny strávila děláním dortu:


Marcipán na potažení jsem měla koupený, s tím problém nebyl. Ale na ten slavný znak jsem si vyráběla svou vlastní hmotu a to bylo peklo. Už nikdy víc! Nechápu, jak z toho hatla patla mohlo nakonec vzniknout něco takového. Byl to opravdu náročný proces zahrnující metry pečícího papíru, opakované chlazení v lednici, mozoly z válení, namožené svaly celého těla.. :D

Takže.. Příště si kupuju marcipán, ať si stojí kolik chce! Nebo ještě líp - už se do toho nikdy nenechám ukecat! :D


Edit: Dort měl neskutečně obrovský úspěch. Prý byl oproti cukrárenským dortům dobrý i uvnitř a nejen načančaný na povrchu a taky všichni obdivovali, že jsem měla na něco takového vůbec nervy. :D
Navíc byla zábava pozorovat, jak ta "moje" hmota nejde absolutně vůbec ukrojit (dokud nás nenapadlo vzít na to pilkový nůž).. :D

Co na akné? Bobkový list!

17. června 2014 v 9:55 Malaika radí
Kdo jste o zázračném bobkovém listu ještě nikdy neslyšeli a trápí vás akné, máte šťastný den. Tohle vám totiž změní život! :)

Už je to téměř rok, co jsem vysadila antikoncepci a tím se spustilo to obávané zlo - akné. Ze začátku se s tím nedalo dělat nic, šlo o hormonální změnu a na to mohl pomoci jedině čas, ale po určité době už si začínáte říkat, jestli je to normální, jestli už by se to konečně nemělo zlepšit.
Za ten rok jsem zkoušela spoustu přípravků, snažila jsem se především o pomoc těch přírodních, protože jsem nechtěla vyhánět zlo ještě větším zlem (proto ani žádná kožní a jejich antibiotika).
Co si budeme povídat, vyzkoušela jsem i takové šilenosti jako peroxid vodíku, živá a mrtvá voda, koloidní stříbro, které mě strašilo, že po něm zmodrám a různé bylinky na celkové pročištění těla. Věřte nebo ne, ono to vážně pomáhalo, ale akné mě to bohužel nezbavilo..
Před týdnem jsem ale narazila na nový nápad - bobkový list. Slečna o něm psala v jakési diskuzi, kam jsem zabloudila. Byla z toho úplně nadšená a každý, kdo tenhle zázrak podle jejího receptu vyzkoušel, si to nemohl vynachválit.
Jasně, říkala jsem si, to už tu bylo tolikrát.. Ovšem pytlík bobkového listu stojí kolem 5 Kč, navíc doma ho máme vždycky, takže od vyzkoušení mě dělilo jen pár kroků do kuchyně.


Recept je snadný:

- několik lístků bobkového listu se zalije vroucí vodou (z konvice) a na vařiči se nechá ještě 5-10 minut vařit. Vlastně u toho člověk nemusí ani stát (jen na to nesmí zapomenout :D). Je to vážně rychlovka.
- necháme vystydnout, alespoň do té míry, abychom se neopařili
- potíráme postižená místa vatovým taponkem namočeným v odvaru

Rozdíl je vidět už druhý den!


Ze začátku jsem si vařila každý den nový odvar s tím, že to bude určitě lepší. Později jsem zkusila udělat větší várku do zásoby (radši ne moc dopředu, maximálně tak na 2-3 dny) a funguje to pořád.

Tip: Část odvaru jsem si přelila do malinké lahvičky s rozprašovačem a během dne si několikrát přestříkám čistou pleť a nechám vstřebat. Je to super vychytávka. :)

Jinak tedy hned po vyčištění vypadala pleť malinko podrážděně, pupínky mi zčervenaly a ani jsem nevěřila, že to něčemu pomůže. Ale druhý den jsem se nestačila divit. Opravdu byl jasně vidět rozdíl. Odvar používám už týden a i přítel si všiml, že se mi to neuvěřitelně zlepšilo a že jsem den ode dne krásnější. :D

Tohle je největší pokrok, za celý rok mého boje. Poprvé za tu dobu vidím naději, že se toho snad vážně zbavím.

Dokonalá BBQ omáčka! :)

15. června 2014 v 18:18 Dipy
Tmavá BBQ omáčka, která nesmí chybět na žádné grilovačce! :) Složení vypadá sice trochu hatla patla, ale ta kombinace je prostě skvělá a rozhodně stojí za vyzkoušení. :)

povidla
kečup
med
sójová omáčka
ocet balsamiko
koření - nejlépe gyros/kebap
(může být i grilovací)
sůl


Množství není snadné odhadnout, zkrátka je to mé milované "podle chuti", které všichni nesnáší. :D
Ale tak přibližně: povidla a kečup v poměru 1:1, medu, sójovky a balsamika cca 1 lžíce (pokud neděláme nějaké extra velké množství), a koření a soli už opravdu podle chuti.. :)

Omáčka je nejlepší alespoň den uleželá, ale konzumovat se dá samozřejmě i ihned.

Tip: Naprosto úžasné je namáčet si do této omáčky takové ty "bílé chipsy":

Done!

13. června 2014 v 11:49 Výkřiky do tmy
Ve středu jsem oficiálně ukončila druhý ročník poslední zkouškou ze sociologie za 2. :) Zakončila jsem to parádní grilovačkou u muže pod pergolou, protože za prvé jsme chtěli využít nepřítomnosti rodičů a za druhé měly být brutální bouřky. Ty se sice nakonec nekonaly, ale to je detail.
Tohle zkouškové mi uteklo strašně rychle, kupodivu jsem se docela i šprtala, ovšem moc jsem se nenervovala, což je opravdu nezvyklé. :D Od teď už se budu zabývat jen bakalářkou a psychickou přípravou na poslední ročník..

Včera jsem trávila celý den přípravou na večerní oslavu narozenin mého milovaného. Připravila jsem mu romantickou večeři při svíčkách se sklenkou bílého vína, dostal dvě obří sklenice jeho oblíbených grilovacích omáček, kterými jsem už tak trochu proslulá a poukaz na dvě vstupenky do mořského světa, kam jsme se chtěli podívat. Je zajímavé, jak rychle jsem u nich v kuchyni všechno našlaPak jsme spolu koukali na Ordinaci a u toho jsme si dali ještě čokoládové fondue. Nakonec jsem mu udělala masáž a zbytek tu popisovat asi nemusím. :D

Cestovatelské sny

12. června 2014 v 8:30 Before I die
Jsem skromná a vychovaná tak, že mě nikdy nenapadlo toužit po nějakém velkém cestování. Dovolená u moře mě lákala vždycky, protože jsme jako rodina jezdili maximálně na Mácháč (a bylo to super, nic proti tomu nenamítám. :)), ale nějaké větší cestování, to ne.
Ale lidé se mění a tak i mě začíná lákat návštěva několika míst. Až navštívím alespoň ty základní (kde už kromě mě snad byli všichni), začnu možná přemýšlet o nějakých zajímavějších. :)


Navštívit Paříž, udělat pár profláknutých fotek pod Eiffelovkou :D, ochutnat tu jejich macaronku, večer si dát vínko..
Je to sice děsná romantika, ale tenhle výlet plánuju kupodivu spíš s kamarádkami. :)

Takový ten pocit..

7. června 2014 v 5:58 Výkřiky do tmy
..že všechno je naprosto dokonalé, perfektní, bez chybičky :) a přesto se z toho nedokážu radovat. Jsem divná.

Sedím si takhle v práci, pomalu mi končí noční směna. Hrozně rychle to uteklo, měla jsem tu po dlooouhé době pohodičku. Tedy v tom smyslu, že mi nikdo nevymýšlel žádnou extra práci, ale já jsem si jí stejně vymyslela sama. :D Zbývá mi poslední zkouška (sociologie :/), tak jsem nějaký ten čas věnovala přelouskávání svých hieroglyfů z přednášek, nějaký zase vymýšlení rozvrhu na příští rok (jako by tam bylo na výběr.. že se nad tím vůbec ještě pozastavuju :/).

A jinak.. se mám prostě tak nějak fajn. :) Čeká mě trošku zkouška vztahu, protože milého rodiče jedou někam do lázní nebo kam, tak budu nejspíš následující týden trávit u něj, vařit, uklízet, učit se.. Jsem na to zvědavá.
Potom taky musíme oslavit jeho narozky, plánuju toho pro něj hodně, tak doufám, že to všechno zvládnu a že jsem si neukousla až moc velké sousto. :) A hlavně doufám, že snad bude mít radost..

A proč se z toho všeho nedokážu vlastně radovat? Já ani nevím. Těší mě to, jsem spokojená, nic mě netrápí, jen to prostě asi málo prožívám. Nejsem šťastná, nezářím na všechny strany.. To bude asi tím mým zamrznutím citů kvůli cestovateli. Pozoruji to na sobě celou dobu, pomalinku to ustupuje, ale asi to potrvá déle, než jsem si kdy myslela. :(
Stal se ze mě nudný realista a asi mám strach projevit nějaké větší nadšení. Můj drahý mi to rozhodně neusnadňuje, sice neustále slibuje, že na mě nebude spěchat, ve všem mi rozumí, chápe mě a nemá mi nic z toho za zlé (kupodivu ani moje občasné nesnesitelné nálady), ale přesto se do všeho vrhá po hlavě a nenechává mi absolutně žádný prostor. Jenže jak mu to můžu mít za zlé, když ještě před rokem jsem byla úplně stejná? :(
Kéž bych se do toho dokázala zase ponořit a být stejný cvok jako on..

Nejspíš ani nedávám moc smysl, už se těším do postele! :D Ještě hodinku.. uf..