Hormony? Ne, dík...

20. ledna 2014 v 7:05 |  Malaika hatia
Jen kdyby to bylo tak snadné..
Je přece tak pohodlné vzít si jednou denně malinký prášek a být v klidu. Mít krásnou pleť, pravidelnou a slabou menzes, nestresovat se po každém sexu, kdo by to nechtěl? Jak tohle může někdo odmítnout?
Taky jsem si tohle všechno říkala a byla spokojená. Přišlo mi to naprosto normální, dokud jsem konečně nezjistila, co opravdu je normální. Ale k tomu se dostanu. :)


Tohle povídání slouží jen k zamyšlení. Není to žádná manipulace a nechci tím ničeho dosáhnout. Je to má osobní zkušenost s tímto tématem. A proto sama moc dobře vím, že každému přijde normální to, co se odehrává v jeho blízkosti. Já byla (a pořád jsem) obklopená kamarádkami, které braly antikoncepci a nikdy by je nenapadlo ji zpochybnit. Ale když jsem začala poslouchat i ostatní názory, nejen ty, které se mi líbí a jsou pro mě pohodlnější, nestačila jsem zírat..

Jak to všechno začalo?
Bylo mi čerstvých 16 let. Puberťačka se vším všudy. Obličej jsem měla poďobaný jak blázen a nic na to nepomáhalo. Už jsem začínala být vážně zoufalá, jenže pak jsem si našla kluka. První takovou vážnější známost.. Ze začátku to bylo všechno samozřejmě jen takové "nevinné", jenže pak se mi naskytla úžasná příležitost skoncovat s beďarama jednou pro vždy. Jeden důvod mamce nestačil, aby mi povolila antikoncepci. Ale tohle už byly dva dost dobré důvody a tak mi vysvitla naděje. :)
Dostala jsem tenkrát Vreyu a byla jsem z ní nadšená! Stála jen necelé čtyři stovky na tři měsíce, akné mi postupně krásně mizelo, měla jsem to jen čtyři dny a jen slabounce a žádné vedlejší účinky jsem nepozorovala.. Prostě sen.

Po pár letech se nám změnila gynekoložka. Když zjistila, jak dlouho už Vreyu beru, zhrozila se.
Je prý zbytečně silná a je dobré prášky občas střídat a kdesi cosi. Bála jsem se, že se mi akné vrátí, tak mi doporučila Belaru. Která stojí 3x tolik! Ale slibovala ještě daleko hezčí pleť a taky vlasy a nehty..
Vidina toho všeho mi zatemnila mozek a já do ní i přes tu cenu šla. Když je tak drahá, tak přece musí stát za to, ne? Stejně všem přišlo divné, jak je Vreya levná...."Několik dívek a žen zemřelo na mrtvici způsobenou užíváním antikoncepce.."
"Francie zakázala antikoncepci Diane 35, která je běžná i v Čechách.."
"Diane 35, Minerva, Chloe a Vreya obsahující stejný hormon.. Zemřely další ženy..."
(Není divný, že na stejnou antikoncepci se umírá jen v jedné zemi? V Česku se prostě
všechno akorát krásně ututlá. Co není hlavní zpráva dne na Nově, jako by se nestalo.)
O tom jsem se později přesvědčila taky.

Pro mě z toho vyplývá jedno - měla jsem nehoráznou kliku!
(I když kdo ví, jaké může mít ještě následky to několikaleté zobání svinstva, co ve Vreye bylo..)Belaru jsem brala měsíc a vážně jsem věřila, že po ní budu krásná.. Nejdřív mě začala neobvykle často pobolívat hlava. Říkala jsem si, že asi málo piju a nasadila jsem pitný režim. Nepomohlo to. Začaly se mi dělat šíleně hnusné boláky po celém obličeji i zádech.. To si asi tělo musí jen zvyknout na nové hormony. Jenže to nepřestalo. A menzes? Myslela jsem, že vykrvácím! Měla jsem to minimálně osm dní a celou dobu jsem trpěla a měla jsem to strašně silně, no hrůza.. Byla jsem neustále protivná, měla depky z těch boláků a nekonečných měsíčků, o nějaké chuti na sex taky nemohla být ani řeč..
Vydržela jsem to tři měsíce. Tak dlouho si má tělo údajně zvykat. Jenže jsem si tak moc přála všechna ta naslibovaná zlepšení, že jsem si koupila ještě další balení. A trpěla jsem další dva měsíce. Dýl už jsem to opravdu nevydržela, ani jsem nazačala s posledním platíčkem a rovnou jsem si nechala předepsat zase něco jiného..


Ani po téhle zkušenosti mi nedocházelo, jakej hnus si do sebe vlastně láduju..


Do třetice všeho dobrého i zlého mi byla předepsána antikoncepce Foxinette. Cenově něco mezi těmi předchozími a konečně jsem se cítila tak nějak normálně. Nějaký ten pupínek se vždycky objevil, ale nebylo to nic hrozného. Menzes byl v pohodě, střídalo se mi slabší a silnější období, ale i to silnější bylo parádní oproti tomu hororu, co jsem si zažila s Belarou..

Žila jsem si takhle pohodlně dalších pár let. A pak přišla ta velká změna. Koho by napadlo jen tak bez důvodu vysadit prášky? Jasně že nikoho. Ale já měla to "štěstí", že mi přítel na rok odletěl. Brát je by tedy bylo opravdu zbytečné. Chvíli jsem sice váhala, nechtěla jsem být zase osypaná jako v pubertě, navíc jsem nikdy neměla pravidelnou menstruaci, bála jsem se toho.. Nakonec naštěstí vyhrála touha ušetřit a očistit si trochu tělo..
Bylo to nejlepší rozhodnutí mého života! Jinak bych totiž nikdy nevěřila, co hormony s mým tělem ve skutečnosti dělají. Neměla bych potřebu to zjišťovat. Prostě bych si dál zanášela tělo tím hnusem a ještě bych na to byla hrdá. Ach ta sladká nevědomost.
Teď mi teprve začínalo všechno docházet..

Sestřenka mě varovala už dávno.. Jenže ona umí být taková hérečka, že jsem ji nikdy nebrala moc vážně. Ne že bych jí nevěřila, jen jsem si nemyslela, že by se to mohlo týkat i mě. A to bylo jen takové první varování..
Touhle zkušeností se mi konečně otevřely oči, a já začla mnohem víc vnímat, co v téhle souvislosti kde zaslechnu, nebo se dočtu..
A vážně byste se holky divily.. Pro příklad sem uvedu osobní zkušenost jedné slečny ode mě ze školy.

Tahle slečna má kamarádku, která ležela v nemocnici s mozkovou mrtvicí. Je v mém věku. Dostala se z toho, ale už nikdy nebude úplně zdravá. Mít takhle mladá mrtvici, to je prostě děs. Řekli jí, že za to může antikoncepce a donutili jí to vysadit. Být na pokraji smrti kvůli antikoncepci, to je hrozná představa.. ALE v lékařských záznamech se objevilo něco úplně jiného. Krásně se to ututlalo..

No, nestačila jsem se divit. Kolik dalších takových případů asi je? Tady se o tom zkrátka nemluví, dokud se s tím někdo osobně nesetká..
I když ono stačí trochu zapátrat a pár velmi zajímavých článků o této problematice se dá najít. ;-)


A jaká je tedy moje zkušenost s vysazením?

Nejdřív si moje tělo zvykalo. Změna hladiny hormonů byla znát opravdu krásně. :D Rozbrečela mě každá blbost, všechno jsem si moc brala, byla jsem nadržená a hned za chvíli jsem neměla chuť absolutně na nic. Byla jsem prostě hrozně rozhozená, cítila jsem to na sobě.
Časem tyhle stavy postupně odeznívaly a já se začala cítit líp. Celkově líp. Líp než kdy jindy, líp než na prášcích..
Přestala jsem mít takovou chuť k jídlu. Chodila jsem sice na Vibrostation, ale tam slibují zpevnění těla a dolů centimetry, ne kila. Naopak varují, že můžete i nějaké to kilo přibrat - svalová hmota.
Jenže já zhubla 6 kilo. Teď už tuším, čím to asi bylo. A nenabrala jsem to ani po měsíci bez cvičení ani přes Vánoce..
Menzes se mi srovnal skoro hned. Mám takový lepší pocit, když vím, že mi tohle neřídí žádná chemie, že to je prostě moje přirozenost, a že i tak to funguje tak, jak má.. Mám to tak středně, vždycky po 35 dnech a maximálně týden.
A je mi blbý říct to takhle natvrdo, ale ten orgasmus! :D To se prostě nedá s ničím srovnat. Nevěřila jsem, dokud jsem to nepocítila na vlastní kůži. :)
Celkově se cítím v pohodě a sama sebou. Cítím ze sebe takovou ženskost, nevím jak to popsat..
Je to vážně hrozně fajn. Tohle jsem prostě já, bez chemie a bez nějakých úprav.


Přichází s tím samozřejmě i pár nevýhod.

Naskákalo mi to obávané akné. A je to fakt děs. :/ Mám poďobaný celý obličej, dekolt i záda. Naštěstí existuje spousta přípravků, bylinky, make-up a časem se to postupně pomalu ale jistě lepší.
Je to prý normální a je to způsobeno zase jen tou hormonální změnou. Akorát trochu trvá, než se to srovná. Záleží na tom, jak dlouho jsem do sebe ty hormony cpala a taky jak moc si to hnípu nebo nehnípu.. Zkrátka se s tím sice snažím bojovat, ale hlavně musím počkat, až se tělo srovná úplně a přejde to samo..

Další věc je zásadní otázka co teď? Mám se spoléhat jen na kondom? Nebo si pořídit nějaký spermicidní gel? Počítat plodné a neplodné dny? (Mimochodem touhle metodou se "chránila" mamka, když jsem se jí v bříšku vyklubala já.. :D) Nebo se rozhodnout pro nějaké bezhormonální tělísko?Mám z toho strach. Přesto všechno vím, že teď mám toho nejúžasnějšího přítele na světě, kterému na mně záleží, který mě nenechá si dál ničit tělo a ještě k tomu se o mě moc hezky stará a pomáhá mi. S ním to všechno určitě zvládnu. :)


P.S.:
Co se týče antikoncepce, vždycky jsem si poctivě četla příbalový leták, jen nežádoucí účinky jsem záměrně přeskakovala, protože člověk si pak nevědomky vsugeruje kde co a ve všem potom vidí příznaky. Teď s odstupem času jsem si ty nežádoucí účinky přečetla a spadla mi brada..
Konkrétně mluvím o antikoncepci Foxinette, která je už sice naštěstí zrušená. Ale kdo nám, co ji braly, vrátí ztracené zdraví? Nikdo.
Takže tahle slavná antikoncepce mohla za mé akné, i když mi ji gynekoložka předepsala právě proti němu. Mohla za mé opakované záněty močáku, se kterými si nikdo nevěděl rady, odkud se berou. Mohla dokonce i za cystu na vaječníku, kvůli které jsem podstoupila laparoskopii. A ta největší pecka je, že i po té operaci mi gyndařka naprosto s klidem tuhle sračku předepsala znovu a ani se nad tím nijak nepozastavila!
A pak věřte doktorům...

Tohle jsou jen tři takové nejzávažnější příklady. Já už prostě nemám slov. Když si teď zpětně uvědomím, co všechno jsem si vytrpěla, říkala jsem si, proč se mi to děje, že se přece hlídám, teple se oblíkám, dodržuju hygienu a všechno a přesto jsem každou chvíli trpěla v nehorázných bolestech a v horečkách při těžkých zánětech, málem mi selhlaly ledviny. A řekl mi tenkrát někdo, abych si dala pozor na HA? Samozřejmě, že ne, jen ať se penízky sypou.
Nikdy nezapomenu ten pocit, když mi doktorka oznámila, že mám cystu na vaječníku a můžu o něj i přijít. Na ty chvíle v nemocnici vzpomínám s odporem a jen se modlím, abych tam už nikdy neskončila a to to ještě nebylo nic tak extra vážného. Jenže klidně mohlo být.. A ona řekne jen "možná přijdete o vaječník, ale nebojte, máte ještě druhý, chcete recept na Foxinette na tři měsíce, nebo rovnou na půl roku?"

Nikdy mě nenapadlo si tohle všechno spojovat s HA. Přitom to bylo tak jasné. Jenže jak to má obyčejný člověk vědět, když se o tom nemluví a ani od doktora, kterému důvěřuje, se nedočká varování?

To jsem se zase rozčílila.. :/
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 T. T. | Web | 20. ledna 2014 v 18:36 | Reagovat

Diane 35 a Belaru jsem brala, teď mám Lyndynette...
Zatím jsem žádný problémy neměla a beru antikoncepci taky od 16...trochu se bojim, jestli kvůli tomu nebudu mít nějaký následky. Vím, že je to svinstvo. Že to neni přirozené...
Ale na druhou stranu nevim o lepší variantě, jak se chránit proti početí...

Mimochodem, když si uvědomíme, kolik nezdravýho humusu denně sníme..éčka aj..museli bychom žít odděleně od tohohle systému, aby se nám to vyhlo a to nelze.

Ale je dobře, že ty rizika aspoň vysazením antikoncepce zmírňuješ a obdivuju tě, protože já bych do toho v současnosti nešla.

2 Beáta Beáta | E-mail | Web | 20. ledna 2014 v 19:38 | Reagovat

Beru ji tak od nějakých šestnácti.. Samozřejmě si uvědomuji všechna rizika, to, že je to pro tělo nepřirozené a tak. Bylo toho na toto téma napsáno spoustu a já to nijak nezpochybňuji. Ovšem je to pro mě natolik pohodlné, že nemám nějak vůli udělat v tomto případě pro své tělo to nejlepší, neboť mě to nijak neomezuje a přináší mi to naopak jen pozitivní výhody. Žádné negativní projevy to na mě nemá.. zatím. Možná to jednou (doufám, že ne) bude jinak ;).

3 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 20. ledna 2014 v 21:07 | Reagovat

[1]:[2]: To je na tom nejhorší, že je to vážně nejlepší a nejspolehlivější způsob jak neotěhotnět. :/ Proto je taky ještě nejspíš na chvíli brát budu. Ale bojím se čím dál víc..
Když ono je to jako se vším.. Kuřák taky nepřestane kouřit kvůli tomu, že na to někdo někde umřel.. Dobře, to byl asi blbej příklad. :D Ale víte, jak to myslím.. Prostě proč to měnit, když to funguje a nic se mi (zatím) neděje? Já to chápu..

4 monbella monbella | Web | 21. ledna 2014 v 14:40 | Reagovat

Jéé představ si, že jsem to celý hltala a musím souhlasit se vším!!
Já jsem teď ve fázi úplného vysazení, brala jsem necelé 4 roky Vreyu, stále to bylo ok ale tento rok už to začlo být moc - totálně zavodněná (břicho neustále jak ve 3. měsíci těhotenství, takže neustále zatahovat nebo nenosit obtažená trika)
- celulitida na prdeli (promiň, ale právě jsem se zas dostala do ráže nasranosti a to jsem sprostá :D)
- absolutní nechuť
- prořídlé vlasy
Je to dnes 3. den , co jsem měla brát a zatím jsem ok... Bojím se té nepravidelné menstruace, ale což.. do každé kabelky jsem si hodila vložku a je to.
S přítelem to budeme řešit kondomem, když kupuješ kvalitní a nemáš mega dlouhé nehty a umíš správně nasadit - no problem. Po mega dlouhé přednášce o v podstatě menstruaci naoko, možnosti neplodnosti apod. ihned souhlasil :-)
Na nějaký další chemický věci alá tělísko nebo femcap který se může protáčet peču :)

5 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 21. ledna 2014 v 15:54 | Reagovat

[4]: Ani nevíš, jak jsem šťastná, že na to má konečně někdo taky stejný názor. :-D
Je pravda, že celulitida se mi taky zmenšila.. Je neuvěřitelný, za co všechno ty hormony vlastně mohly. Já bych si nikdy nedovolila na to něco svádět, ani to že jsem stloustla, ani nic jinýho, ale když teď vidím, že jsem za to opravdu nemohla já, je to neskutečný..
Pořád mi to vrtá hlavou a jsem strašpytel, bojím se mít jenom kondom.. :/ Jenže ono taky co jinýho? Tak snad to bude v pohodě.. Já se vlastně můžu rozhodnout až podle toho, jestli u tebe za pár měsíců přibudou články s dupačkama a dudlíkama.. :-D Ale ne, ono to určitě dopadne dobře. :)
Držím palce, ať se ti to všechno co nejdřív srovná. :)
Zvedla jsi mi náladu, že v tom nejsem sama, děkuju. :)

6 monbella monbella | Web | 21. ledna 2014 v 16:17 | Reagovat

[5]: Víš jak.. "Strach z prohry nás přeci nevyřadí ze hry o zdraví." Dnešní doba je celá o pohodlnosti, kterou nikdo nedomýšlí. Jinak já takhle čekala na kámošku a neotěhotněla (už půl roku jen "kondomujou" :D) ;)
Cituji lidi kolem mě
1) "už chceme spolu bydlet, vyzkoušet si to, mít soukromí" .. po pár letech: "peníze jsme každý měsíc dávali na nájem, a proto teď nemáme našetřeno a nikdy si nebudem moc dovolit vlastní bydlení"
2) "tak jsem se s ni po týdnu vyspala, přece nebudem čekat, prrášky beru, tak co" ... "neváží si mne, myslí si že co si zamane to mu ihned splním, nemá se mnou trpělivost"

PS: Našla jsem spřízněnou duši! ŽEŘU T̡ˇ! :D

7 Beáta Beáta | E-mail | Web | 21. ledna 2014 v 19:16 | Reagovat

Holky, upřímně jsem o tom taky cca měsíc zpátky dost vážně uvažovala.. - vysadit? nevysadit? Vždyť to beru šest let a to musí být brutální záhul pro mé tělo.. Ale upřímně, jsem teď v životní situaci, kdy si to opravdu vysadit netroufám. Prostě to tak je.
A ať je to jak chce a může to znít jakkoliv nezodpovědně, nikdy jsem nespala se šprckou a trochu se mi to příčí.. Potřebuju cítit ten dotek.. (není to tak nezodpovědné, jak to vypadá.. vždy jsem věděla s kým spím a zas tak moc těch partnerů nebylo.. :p resp. byli jen dva. nebo spíš jeden a půl, teď už vlastně dva a půl.. :D ale to je složitý.. :D)..
Myslím, že tomu dám ještě nějaký čas a pak to prostě zahodím.

8 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 21. ledna 2014 v 20:05 | Reagovat

[6]: Teď jsi to napsala tak krásně, že už si možná nekoupím ani to poslední balení. :D No, ještě uvidím, ono to nějaký měsíc potrvá, než se mi ten můj světoběžník vrátí, takže na rozhodování času dost..
Ale každopádně se mi strašně líbí, jak máme podobné názory :-D a nejen na tohle. :-D

[7]: Já to naprosto chápu. :) Ale už to, že jsi o tom vůbec uvažovala, je fajn. :-D Chápu, že si radši počkáš na vhodnější dobu.
Ono ten dotek mi bude taky chybět.. Ale my si to už nějak vyhahradíme, nebo to nějak vykoumáme, to se ještě uvidí. :D

9 Beautiful sick mind Beautiful sick mind | Web | 22. ledna 2014 v 14:41 | Reagovat

Jako budoucí porodní asistentka do toho teď vidím líp než kdokoli z laické veřejnosti a musím říct, že přesto, že ji sama beru, je to neskutečnej humus, co převrací normální rytmus ženy. Menstruace v podstatě není menstruace, ale jen krvácení ze spádu, protože k ovulaci v podstatě vůbec nedojde. Jak potom chceme otěhotnět, když více jak pět let vůbec neovulujeme? A pak se všichni díví, jakto, že je tolik neplodných žen!
Krom toho hormony utlumují naše normální fungování a změny hormonálních hladin během cyklu, protože je máme pořád na stejno, díky tomu, že je do sebe uměle cpeme! Takže jsme v podtstatě chlapi! A o nežádoucích účincích nemluvě.. vliv na krevní srážlivost je příšerný! Jenže jak se chránit před otěhotněním, aniž bychom vyhodily mailant za kondomy, které jsou ještě ke všemu hrozně nepohodlné a nepřirozené? Je to na prd..

10 Akiyama Kara Akiyama Kara | Web | 22. ledna 2014 v 14:56 | Reagovat

Já zatím sexuálně nežiju a antikoncepci ani nic takového taky neberu, ale ani se do toho moc nehrnu, abych pravdu řekla. Na jednu stranu nerada své tělo něčím ovlivňuju, na stranu druhou se děsím toho, že bych otěhotněla nějak dřív, než chci (jako že nechci vůbec). No, hormony se kvůli tomu cpát nebudu. ;)

11 monbella monbella | Web | 22. ledna 2014 v 15:15 | Reagovat

Kondom je jen o pohodlnosti, ale to už jsem psala výše, že dnešní doba a lidi jsou hrozně pohodlní...
Nechápu to s tím dotekem - to jste měli asi kondom z neoprenu nebo co, protože s normálním nebo dokonce "silk" kondomem nepoznáš rozdíl :D

12 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 22. ledna 2014 v 23:00 | Reagovat

[9]: Je fakt síla, co všechno jsme ochotné obětovat.. Ale nejčastější je bohužel situace, kdy ta ženská vůbec neví, že jí to škodí. A to jen kvůli tomu, že to vědět nechce. :/ Je to na nic.. Když už to konečně zjistíme, tak se většinou stejně nedáme přesvědčit právě kvůli té pohodlnosti.. :/

[10]: Máš tu velkou výhodu, že je to teď jen a jen na tobě. Já jsem teda ze začátku byla tak opatrná, že jsem měla radši prášky i kondom. :-D Ale časem jsem se spoléhala jen na prášky a nezklamaly mě, jenže je to fakt brutální zásah do těla.. Řekla bych, že i záleží na vlivu toho kluka, většina jich kondom prostě nechce.. Ale když mu pak řekneš všechna ta zdravotní rizika, tak aspoň krásně otestuješ, jestli mu jde i o tebe, nebo jen o sex. :-D

[11]: Já jsem teda s ex párkrát byla ke kondomu donucena kvůli antibiotikům. Chápu, že třeba kluk ten rozdíl asi pozná a to dost, ale myslela jsem si, že já jako holka to nepoznám a mýlila jsem se.. Fakt to bylo znát, nebylo to ono a navíc to pořád tak divně sklouzávalo.. Prostě nic moc. A to jsme zkoušeli jak ty tenké, tak různé vroubky a podobně.. Jenže (nerada to porovnávám, ale to je snad normální :D) teď mám zkrátka o hodně vyvinutějšího partnera, tak očekávám, že to bude i s tím kondomem asi jiné.. :-D

13 Katie Katie | Web | 23. ledna 2014 v 13:58 | Reagovat

Tvůj článek mě jen utvrdil v tom, že dělám dobře, když thle pipulky nejím. Mám s nimi také super zkušenosti... Když mi předepsali ty první, nemohla jsem po nich spát, motala se mi hlava a nebylo mi nějak celkově dobře. Po druhých jsem přibrala během jednoho měsíce 6 kilo. To se prostě nedalo. Třetí z nich mi způsobovaly bolesti ještě větší než normálně a čtvrté už jsem neměla odvahu jíst. Zavrhla jsem je a řekla si, že budu radši investovat do kondomů, které mě nakonec vyjdou na stejnou cenu jako prášky na půl roku. A je mi fajn. Občas sice člověk narazí na chlapa, který s gumou nejede, ale když mu pak vysvětlím celý svůj příběh, dostane se mi porozumění a ustoupí mi. Jo, nemáme to my ženský jednoduchý :)

14 Kačí* Kačí* | E-mail | Web | 23. ledna 2014 v 15:40 | Reagovat

Začínala jsem s antikoncepcí úplně stejně - poďobaný obličej a nový přítel. Taky jsem brala Vreyu (3 roky), o které jsem se pak dozvěděla, jaká příšerná s*ačka to je, když to tak řeknu, a že ji teď různě vysazují a podobně. Já se antikoncepce musela vzdát dva roky zpátky, když jsem dostala mononukleozu - kvůli játrům. Upřímně jsem s ní neměla žádné potíže -sex tedy zrovna zmiňovat nebudu, protože tam to bylo jaksi jiné s předchozím partnerem, ale pleť se spravila, ani jsem nepřibrala, menstruace sice třeba 5 dní, ale bylo mi špatně jen ten první a mírně, zkrátka v pohodě. Po vysazení trvalo asi 3 měsíce, než jsem to dostala, ale zato jsem od té doby první den vyloženě umírala, nedalo se to přežít bez prášků, kolikrát to tak bylo třeba tři dny, dost silné, trvání třeba až týden. Co se pleti týče, příšerně se mi zhoršila, hnus.. a přibrala jsem tak jako tak, protože jsem nenažraná :D. Teď, dva měsíce zpátky, jsem začala brát Bonadeu. Na obličej sice zatím žádný vliv, ale to prostě chvíli trvá a zároveň se nezhoršilo ani nic jiného, kromě toho, že se mi srovnala menstruace, nebývá mi při ní špatně, trvá tak 4 dny a prostě paráda. Navíc se mi líbí, jak si to můžu korigovat, abych to například nedostala na vodě jako dva roky zpátky a podobně. Nevýhoda té dlouhé pauzy je, že co se sexu týče, tak dlouho jsem byla bez ní, že se teď stejně bojím otěhotnění :D nemluvě o tom, že pro mě byly problém i kondomy, protože to s nimi zkrátka nebylo zrovna příjemné.. jenže tohle je zase něco, co se časem přizpůobí a zlepší.
Co tím vlastně chci říct? Vím, že je to totální příšernost, cpát si tohle do těla, jaký to má pak efekt a všechno, ale já na tom zatím byla vždycky lépe s antikoncepcí.. Jsem na to prostě moc pohodlná, vyhovuje mi to tak lépe. Máma dělá sestřičku a strašně žere všechny negativní zprávy a podobně, takže jsem ta rizika poslouchala hodně,a kdo ví, třeba toho jednou budu litovat, kdybych v budoucnu měla problém s otěhotněním.. ale zkrátka mi to víc vyhovuje :)

15 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 24. ledna 2014 v 5:05 | Reagovat

[13]: Ráda vidím, že to opravdu jde žít i bez těch hnusných hormonů. :) Je jasný, že na každýho to působí jinak a někomu to sedí, i když někdo jiný na těch stejných práškách takhle trpí.. Ale to nic nemění na tom, že to stejně asi škodí všem a je to jen otázka času a štěstí, jestli se to projeví.. Těžko říct, ale působí to tak na mě..

[14]: Tak alespoň jsi měla takovou "očistnou" pauzu. :) A naprosto tě chápu, v tvé situaci bych se rozhodla stejně. :)

16 Liitokala Liitokala | Web | 25. ledna 2014 v 11:15 | Reagovat

Já jsem antikoncepci nebrala nikdy, takže nemám srovnání a ráda si přečtu cizí zkušenosti. Nějak jsem neměla chuť k těm lékům, které musím brát, jíst ještě něco dalšího, když to vlastně nebylo potřeba. Pravda je, že jsem si musela trochu počkat, než se mi všechny "související tělesné pochody" trochu ustálily a měla jsem období, kdy jsem bez Ibalginu nevstala z postele. Ale byla to všechno jen otázka času, tělo se ustálilo,dneska mi stačí třeba bylinkový čaj (už vím, co na mě zabírá), dokonce už nemusím ani nic počítat, protože to všecko poznám pár dní předem sama. Opakuju, že nemám srovnání, ale mně to takhle vyhovuje :-)

17 malaika-hatia malaika-hatia | 25. ledna 2014 v 16:33 | Reagovat

[16]: Zrovna jsem přemýšlela, jak to dělají ty slečny, které právě při těch "tělesných pochodech" trpí, ale jak je vidět, tak se vážně všechno jednou ustálí. Ono je to vlastně logické, je to přece naše přirozenost a i když jsme každá jiná, všechny se s tím nakonec nějak srovnáme. Přinejhorším si pomůžeme nějakými těmi bylinkami a tak. :-) Já už to teď taky poznám předem, naučila jsem se celkově svoje tělo líp vnímat a je to hrozně fajn. :)
Přemýšlím o tom neustále. Už jsem si řekla, že se dokážu smířit se vším, co "nezobání" přináší, kromě jediné poslední věci. Pořád je tu ta spolehlivá ochrana před otěhotněním, které se žádné nedrastické metody nevyrovnají. Ale taky si myslím, že je jen otázkou času, kdy se vyrovnám i s tímhle. Je to totiž (a vždycky bylo) všechno jen v mé hlavě.. :)
A jsem moc ráda, že existuje živoucí důkaz toho, jak krásně se dá žít i bez nějakých pochybných hormonů... :-D

18 Liitokala Liitokala | Web | 25. ledna 2014 v 17:59 | Reagovat

[17]: Je pravda, že tuhle jednu poslední věc já neřeším, neb jsem již delší dobu sama... Ale myslím, že i tohle vyřešíte. Rozumný chlap (což ten tvůj je) tvoje rozhodnutí a důvody pochopí a srovnáte se i s tímhle :-)

19 BeautyAnne BeautyAnne | Web | 3. února 2014 v 9:02 | Reagovat

Vyzkoušela jsem 3 druhy ne-li 4 antikoncepce :-) většina z nich mi dělala jen problémy.Teď jsem už rok čistá a je mi fajn :-)

20 Míša Míša | 5. března 2014 v 17:11 | Reagovat

Souhlasím s tebou a tenhle článek je opravdu dobře napsaný. :-)

21 Dájulda Dájulda | Web | 2. května 2014 v 12:17 | Reagovat

hodně zajímavej článek... zrovna nedávno jsem přemýšlela o tom, že je vysadím, ale bojím se toho že se mi vrátí nezkrotné bolesti, které jsem měla a kvůli kterým jsem začala antinu brát...

22 Dana Dana | 4. května 2014 v 15:17 | Reagovat

Pěkný článek, poslední dobou jsem často uvažovala, že si nechám předepsat antikoncepci nejen kvůli ochraně, ale taky kvůli možnému "odsouvání" menstruace, zlepšení pleti atd.
Vlastně jsem celý tvůj článek četla asi s takovým výrazem: O_O Protože  přesně jak jsi psala, tohle se ututlává. Až mi běhal mráz po zádech z toho, co jsem si tu přečetla. No hrůza...
Mockrát ti děkuju, žes mi otevřela oči :)

23 Kamm Kamm | Web | 6. května 2014 v 21:36 | Reagovat

Já se svým milým chodím už 4 roky, antikoncepci jsem nikdy nebrala a ani nehodlám, nechci umřít na trombózu ve 22 letech. :D Je pravda, že za ty 4 roky, co používáme kondom, se nám asi dvakrát stala nehoda, takže jsem musela letět pro Postinor, protože i když je člověk sebestarostlivější, někdy si prostě nevšimne a už je pozdě. Postinor je sice taky hormonální bomba, ale myslím, že dvakrát za 4 roky se s tím moje tělo srovná lépe, než když bych se něčím podobným ládovala denně. ;-)

24 Em Zet Em Zet | Web | 3. srpna 2014 v 12:28 | Reagovat

Já na antikoncepci (Lindynette) měla reakce dobré - někdo po ní zloustne, já naopak zhubla.. :D
No a bolesti způsobené menstruací byly zanedbatelné... :-)
Někomu ale nesedne...

25 Markeet Markeet | Web | 9. srpna 2014 v 9:22 | Reagovat

Já po tom mám pleˇúplně na nic :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama