Prosinec 2013

A Great Big World & Christina Aguilera - Say Something

30. prosince 2013 v 21:22 MUSIC ♫
Zrovna dneska jsem si říkala, že jsem sem dlouho nedávala žádnou písničku, protože mě dlouho žádná nijak extra neoslovila..

Právě jsem si pročítala staré články, vzpomínala, co všechno jsem v uplynulém roce zažila, co mě trápilo a co mě naopak rozveselilo.. Ponořila jsem se do vzpomínek na den, kdy můj drahý odjel.. Jak mě potom kamarádky přijely rozveselit.. Uvědomila jsem si, kolik mám kolem sebe lidí, co mě mají rádi, ať už to jsou ony, kamarádi z partičky, můj milovaný nebo rodina..

Když v tom se z rádia začaly ozývat příjemné tóny klavíru..


Dokonalost..

Krásně to podtrhlo moje momentální pocity a s odstupem několika hodin a po shlédnutí klipu mě ta písnička dostává čím dál víc..

:)

Glitter memory jar :)

30. prosince 2013 v 15:28 Záchvaty kreativity
Sklenice na vzpomínky

Přišlo mi to jako skvělý nápad a tak jsem si jednu takovou taky udělala. :)


Vzala jsem sklenici od okurek, smíchala trochu naředěného Herkulesu s třpytkami a sklenici jsem tím "vypláchla". Trochu to stékalo, takže třpytky nejsou úplně stejnoměrné, ale líbí se mi to. :) Alespoň je částečně vidět dovnitř.
Pokaždé, když se mi stane něco dobrého, napíšu to na papírek a hodím do sklenice.
Za rok touhle dobou budu mít (doufám :D) sklenici plnou krásných vzpomínek a zážitků a bude sranda si je všechny číst.
Už teď se na to těším. :D

Otázky a odpovědi..

30. prosince 2013 v 1:26 Malaika hatia
Pati mě nominovala na Liebster blog award. :) Rozhodla jsem se udělat to jako minule a jen odpovědět na otázky. Tak tady jsou:

1. Aká je tvoja najobľúbenejšia pesnička , ktorej máš vždy úsmev na perách?
Písnička, která mi v poslední době vykouzlila úsměv na tváři za každé situace, je tahle:


2. Keby sa môžeš pozrieť do minulosti, do ktorého obdobia by to bolo?
Chtěla bych se podívat do doby, kdy bylo ještě všechno jednoduché. Neexistoval internet, děti měly respekt z rodičů, všichni měli práci, po škole se prostě jednoduše zamilovali a vzali, měli děti, měli dost peněz na všechno i když nežili v žádném velkém luxusu.. No dobře, znám to jen z filmů tak si to maluju trošku pohádkově. :D

3. Mala si niekedy sny, ktoré by si chcela aby sa stali skutočnosťou?
Občas takové mívám. Moje sny jsou buď neskutečné slátaniny, horory a nebo sem tam nějaké ty zamilované/erotické. Takže z tohohle výběru bych chtěla zažít samozřejmě jen ty poslední. :D

4. Aké vlastnosti na sebe nemáš rada? A aké by si zasa chcela mať?
Nemám ráda svou občasnou urážlivost, přecitlivělost a uzavřenost a naopak bych ráda byla otevřenější, veselejší a nebála se projevovat radost. Poslední dobou se mi to docela daří. :)

5. Keby máš možnosť sa prevteliť do nejakého zvieraťa aké by to bolo? A prečo?
Chtěla bych být nějaká malá muška a pozorovat ostatní, jak se chovají, když u toho nejsem.

6. Máš obľúbeného plyšáka? Alebo mala si nejakého v detstve? Aký to bol?
Když jsem byla malá, měla jsem na spaní takového pejska. Nemohla jsem bez něj usnout. Byl strašně starý a ušmudlaný, jak jsem ho pořád žmoulala, ale mně voněl takovou nezaměnitelnou vůní. A dodnes si pamatuju nejhorší trest z dětství, když jsem zlobila a oni mi ho před spaním vzali. Mám z toho trauma dodnes. :D

7. Veríš na duchov? Máš už aj nejaký nepríjemný alebo príjemný zážitok?
Na vlastní kůži jsem nic takového nezažila. Nevím, jestli na to věřím, ale každopádně z toho mám respekt. Nikdy bych jen tak pro srandu duchy nevyvolávala..

8. Aké 3 vlastnosti si ceníš na svojich priateľoch? A ktoré ťa hnevajú?
Cením si toho, že tu pro mě jsou i v těžkých chvílích, znají mě i s mými chybami a otravnými vlastnostmi a přesto mě mají rádi a jsou ke mně upřímní. A co mě štve je netaktnost, občasná sobeckost a někdy mě mrzí, že nedokážou naslouchat, když se potřebuju svěřit.

9. Koľko deti by si chcela mať? A prečo?
Chtěla bych mít dvě, protože si myslím, že je to tak akorát. :)

10. Myslíš si, že by si vydržala v dnešnej dobe bez internetu? A ak áno tak koľko?
Nevydržela. :D Ať už kvůli tomu, že jsem si zvykla hned googlit cokoliv mě napadne, nebo protože je to jediné, co mi umožňuje komunikovat s přítelem na tu strašnou dálku.. Prostě bych to nezvládla. Maximálně pokud bych jela někam na dovolenou mimo civilizaci, pak by mi to asi tolik nevadilo. Navíc bych věděla, že se zase brzo vrátím. :) Ale jinak ne-e, je to smutné, ale je to tak.

Novozélandský Ježíšek :)

29. prosince 2013 v 12:42 LDR
Ježíšek ze Zélandu to vymyslel parádně. :) Aby neriskoval, že balíček z takové dálky nedorazí, objednal dárek přes internet z ČR. :D
Nápad je to super. Přiznávám, že mě to taky napadlo, ale to zařizování mě odradilo, navíc bych musela všechno vyřizovat v angličtině a to se mi chtělo ještě míň, prostě jsem to rovnou zavrhla :D.
Oceňuju, že on si s tím tu práci dal, i když to měl snazší o tu češtinu.. :)

Tak tenhle dáreček mi dorazil v pátek:


Je to úplně úžasná čepička, je měkoučká, heboučká a hlavně teploučká.. :) Barvy tu nejsou moc dobře vidět, je černá a proužky jsou šedé, takové lososovorůžové a sem tam kousek fialové, moc se mi líbí. :)

Fialkové

28. prosince 2013 v 1:34 Nehtíky

Zkouška nových laků od Ježíška a můj první pokus s kuličkami.. :)


A je po Vánocích..

27. prosince 2013 v 0:30 Výkřiky do tmy
Ani jsem se pořádně nerozkoukala a už máme po svátcích. :)

Vánoce byly moc pěkné, užila jsem si je, přestože letos byly asi nejmíň vánoční. Sníh nikde, všechno to tak strašně rychle uteklo, že jsem ani pořádně nestačila nasát tu správnou atmosféru. Ale to nejdůležitější se povedlo. Hlavní je pro mě čas strávený s rodinou u pohádek, hromada cukroví na stole, výborná vánoční večeře, společné rozbalování dárků, zábava, smích, ...

Navíc jsem si užila naprosto parádní vánoční besídku s mou milovanou partou. :) Byla to skvělá zábava, hrálo se pár her jako Pirtički a Párty alias, dali jsme si výborné jídlo, které nám připravil kamarád, pouštěli jsme lampion štěstí, následně jsme si udělali menší procházku (=kontrola, jestli to někomu nepodpálilo barák, jelikož lampion moc daleko nedoletěl.. :D), blbli jsme na prolejzačkách.. Co víc si přát? Jen díky nim se mi ani nezastesklo. :)
Přátelé jsou stejně důležití jako láska..

Naše rodinné vánoční tradice

24. prosince 2013 v 0:01 Malaika hatia
Pro navození vánoční atmosféry jsem sepsala takové malé povídání o tom, jak naše rodina slaví Vánoce. Slavíme je takhle už dobrých dvacet let a ani ty letošní nebudou výjimkou. Těší mě, že se toho moc nezměnilo, ani když jsme s bráchou vyrostli.. :)


Vánoční stromeček

Když jsme byli s bráchou malí, vždycky nám stromeček nosil Ježíšek. Tahle víra nám vydržela dokonce ještě pár let po tom, co jsme zjistili, že třeba dárky od Ježíška nejsou. :D
Bylo to vážně kouzelné. Vždycky jsme šli večer spát a ráno jsme se předháněli, kdo první vstane a uvidí stromeček. Ten pocit nejde ani popsat, ale pamatuju si ho dodnes a to naprosto přesně. Ten mini infarkt, když jsem vkročila do obýváku, do nosu mě praštila nádherná vůně jehličí a vybafl na mě krásný velký stromek, celý barevný a posypaný třpytivými třásněmi..
Vlastně dodnes tak trochu věřím tomu, že ho nosil Ježíšek, protože jinak to prostě není možný. :D Vždycky jsme se snažili zůstat vzhůru celou noc a vždycky jsme si mysleli, že se nám to povedlo a přesto jsme nikdy nic neslyšeli.. Je to vážně záhada a zatím záhadou zůstává. :)

Když už jsme přece jenom začali být na Ježíška moc velcí, zavedli jsme novou tradici zdobení stromku 23. prosince. Mužská část rodiny vždycky připraví stromek, naaranžuje na něj světýlka a my ženy ho potom odpoledne ozdobíme. :)
Posledních několik let jsme upustili od živých stromků a máme uměláčka. Je to sice škoda, tu vůni nic nenahradí, ale je to pohodlnější a všichni jsme spokojení i tak. :)


Vánoční nehty

23. prosince 2013 v 12:10 Nehtíky
Vánoce, to nemusí být jenom sobíci, santovské čepičky a tak dál.. Patří k nim přece i sníh.
Tohle má znázorňovat zasněženou krajinu. :D

V jednoduchosti je krása..
Ve skutečnosti vypadají přece jen o něco líp..

Dárečky na dálku

21. prosince 2013 v 10:14 LDR
Včera jsem popřála tomu svému drahému na dálku k narozeninám. Dáreček měl vážně úspěch. :)
Aby to nebylo celé jen "hambaté" :D přiložila jsem tam srdíčko z našich fotek, co jsem si vyráběla a vytiskla, když odjel, abych všechny ty naše zážitky měla pořád na očích a mohla vzpomínat. K tomu jsem tam ještě dala písničku jako vyznání lásky:


A hlavně přání k narozeninám (ve wordu) s heslem k té hlavní složce. Byl z toho nadšený, prý mu to přímo vyrazilo dech. :)

Aby toho nebylo málo, dnes mu přišel dopis (který jsem posílala jako dárek k vánocům).
Odeslala jsem ho 5. 12. a 21. 12. dorazil, vážně jsem nečekala, že to půjde tak rychle. :) Takže měl hroznou radost ještě z tohohle. Radoval se i ze sobíka na přáníčku :D prostě paráda.

Jsem šťastná, že to všechno dopadlo takhle skvěle. :)

Vánoční likér z ledových kaštanů

20. prosince 2013 v 14:17 Nápoje
Tenhle likér jsme si doma velice rychle oblíbili a už několik let u nás k Vánocům prostě patří. :)
Je strašně jednoduchý, rychlý a hlavně výborný. :)


3 tyčinky ledových kaštanů
3 kostičky hořké čokolády
250 ml smetany ke šlehání
1 slazené salko
0,5 l rumu


Smetanu zahřejeme, rozpustíme v ní ledové kaštany a čokoládu, za stálého míchání mírně povaříme. sejmeme z plotny a za občasného míchání necháme vychladnout. Nechceme, aby se tvořil škraloup (byly by z něj hrudky).
Do vychladlé hmoty vmícháme salko a nakonec rum. Pořádně promícháme a nalijeme do lahví.


Z uvedeného množství bude litr likéru a dvě mini skleničky na ochutnání. :)