Září 2013

Těstovinový salát s nivou a slaninou

30. září 2013 v 22:26 Saláty


Těstoviny
kysaná smetana
cibule
niva
kousek slaniny
(stačí opravdu malý kousek,
jen na "ovonění", :) na celý pytlík
těstovin jsem nakrájela jen
kostičku slaniny cca 5x5x5cm)Těstoviny uvaříme v osolené vodě s trochou oleje. Cibulku osmahneme do zlatova, přidáme slaninu a smažíme do křupava. Smícháme s těstovinami, přidáme nastrouhanou nivu a kysenou smetanu.
Hotovo. :) Není třeba nijak dosolovat ani jinak dochucovat.

Dá se jíst studené jako salát, ale i ohřáté, jako teplé jídlo. :)

Další důkaz, že ty nejjednodušší recepty bývají často i nejlepší.

:)

MIG 21 - Chci ti říct

29. září 2013 v 10:24 MUSIC ♫
Vždycky jsem toužila po klukovi, co by mi posílal písničky místo vyznání lásky. :)


..tohle jsou přesně ty drobnosti, díky kterým vím, že je to prostě ten pravý..

Haben Sie luggage? :D

28. září 2013 v 22:26 Výkřiky do tmy
Toplist mě začíná čím dál víc bavit. Dnes jsem se napříkald dozvěděla, že na můj blog někdo zavítal díky vyhledávání dotazu "sprosté nápisy na záchodcích". :D
Fajn. :D

Dneska jsem se měla podruhé zaučovat na recepční, měla jsem tam být až do půlnoční uzávěrky a potom tam znovu přespat. Nakonec z toho byly jen dvě převážně prokecané hodiny a jela jsem domů.
Zeptala jsem se na to, co mi nebylo jasné, prohlídla jsem si pár pokojů.. Je to zvláštní pocit procházet se po hotelu s několika svazky klíčů a lézt skoro kam se mi zachce. :D

I na té recepci už jsem se cítila docela dobře, sice je mi naprosto jasné, že přijde první host a já budu zmatkovat, ale až se do toho trošku dostanu, bude to fajn. Určitě to bude fajn, musím tomu věřit.. :)
Potěšilo mě, že opravdu stačí umět trochu německoanglickorukonohavsky a s většinou alespoň trochu ochotnějších hostů se domluvím. Vyděsilo mě, že je nepsaným zákonem, že se každou směnu seběhne něco nečekaného, s čím si nejspíš nebudu vědět rady. :D
A příští sobotu mě to čeká už naostro, tak snad se s tím nějak poperu.

Jinak už došlo i na mě a od pondělka mi začne teror v podobě každodenního vstávání. Zatím nám emailem přišly dva úkoly a oba jsou celkem rozsáhlé. Na to, že vlastně ještě škola oficiálně nezačala, to vážně potěší..

Když o tom tak přemýšlím, možná jsem si toho naložila moc. Každý den vstávat, ve škole být většinu dní až do večera a o víkendech pracovat.. Budu ráda, když si najdu čas a energii na středeční hospůdky a jinak to bude asi vážně masakr. :/
Ale všechno to dělám, protože chci. Tak si přece nebudu stěžovat. Možná jen malilinko.. :D

Svůj poslední prázdninový den i noc si hodlám užít, krásně se vyspat a co nejvíc relaxovat, protože potom si zarelaxuju možná tak o Vánocích, jestli vůbec. To jsou vyhlídky..

Stejně se na to všechno svým způsobem těším (no jo, jsem trošku masochista:D).

:)


Naprosto úžasné arašídové sušenky

27. září 2013 v 15:39 Sladká pokušení


70g arašídového másla
70g másla nebo tuku na pečení
100g cukru, vanilkový cukr
1 vejce
150g hladké mouky
špetka soli
1 lžička prášku do pečivaLovex - Miracle

27. září 2013 v 14:13 MUSIC ♫


Don´t wait up for a miracle,
don´t hold back,

you´re a miracle

:)

Oriflame - Skin energy day cream (Optimals)

26. září 2013 v 19:13 "Recenze"
Mamka občas v Oriflamu objedná něco strašně výhodného, co potom třeba ani nepoužije. Tyhle věci se pak buď někomu darují k svátku nebo k narozeninám a nebo končí u mě. :D

Zrovna mi došel krém na obličej, tak jsem si přivlastnila tenhle. To jsem ani netušila, jaký zázrak to vlastně je.

:)

Poprvé jsem tento energy krém použila po noční. Na mé pleti se vždycky projeví nedostatek spánku. Teď na podzim je taková mdlá a vyblitá i tak, ale po pouhých pěti hodinách spánku to bylo ještě horší.

Hned jak jsem se namazala, pleť se začala pomalu rozjasňovat a po chvilce vypadala krásně zdravě a byla nádherně hebká na dotek. Zmizely i malé červené flíčky a ty větší se alespoň zmenšily.

S hlavou jako pátrací balon...

26. září 2013 v 10:45 Výkřiky do tmy
Tak jsem zaučená (lépe řečeno - bylo mi do hlavy narváno milion věcí a já to teď pomalu vstřebávám.. :D). Celou dobu jsem si dělala poznámky, počmárala jsem půl sešitku nečitelnými hieroglyfy a dneska mám v plánu je rozluštit a přepsat do přehledné podoby. Zdá se to jako nadlidský úkol. :D
Slečna, co mě zaučovala, mi půjčila svoje poznámky a naštěstí je stejná jako já a taky si potřebuje poznamenat každou maličkost :D, takže mám alespoň nějaký základ..
Přitom budu muset vymyslet, na co všechno se ještě chci zeptat. Taky si ještě musím někam vypsat fráze v angličtině a němčině, abych měla jistotu, že vůbec něco řeknu, když na mě začnou mluvit cizinci..

A v sobotu půjdu znovu nanečisto, ale tentokrát už budu ubytovávat hosty. Jaktože je najednou sobota tak strašně blízko? :D Když si představím, že bych měla jít příště už pracovat naostro..
Jsem v novém prostředí prostě trošku pomalejší, no. :/
Snad to zvládnu..

Feather nails potřetí

24. září 2013 v 19:52 Nehtíky

Ještě mě to s těmi pírky nepřešlo...
:)

Lovex - Time of your life

24. září 2013 v 7:59 MUSIC ♫
Motivační písnička, která se mi moooc líbí.. :)